11. června 2019 10:28

Prima COOL se bude plavit Pod černou vlajkou. V létě si dáme seriálovou pecku Black Sails!

Johohó, Pod černou vlajkou aka Black Sails konečně uvidíte v češtině.

Vysoké letní teploty si žádají i akurátně tropické dobrodružství – v létě se proto Prima COOL vydáme na strhující plavbu s nejznámějšími piráty dějin! Česká premiéra seriálu Pod černou vlajkou (v originále Black Sails) nás čeká v neděli 7. července, zjistěte proto, na co se vlastně můžete těšit.

Pod černou vlajkou začíná v roce 1715 a popisuje příhody kapitána Flinta i řady dalších legendárních pirátů, mimo jiné také mladého Johna Silvera, Calico Jacka nebo Charlese Vanea. Už tady se nám popis komplikuje – zatímco Flint nebo John Silver jsou fiktivní hrdinové z románu Ostrov pokladů, Jack a Vane jsou skuteční historičtí piráti. Pod černou vlajkou tak přiznaně kombinuje opravdické reálie, romantický popis pirátů i kapku dekonstrukce obou přístupů.

Nikoliv nadarmo takový přístup navazuje na předešlé (polo)historické hitovky Prima COOL, tedy Spartaka a Vikingy. Ostatně právě Vikingové (což je vlastně jen dobový výraz pro piráty) jsou zasazením i dějem nejvíc podobní Pod černou vlajkou. Krom toho lze sáhnout i po srovnání se stejně drsnými Živými mrtvými – zatímco Ragnar totiž změnil svět, dopad karibských pirátů na světové dějiny je o něco depresivnější.

Aniž bychom výrazněji spoilerovali, můžeme říct, že první řada Pod černou vlajkou popisuje hon za ztracenou španělskou galeonou plnou zlata, tedy zhruba to, co od pirátské story čeká leckdo. Poklad je ale jen výchozím bodem, který se v průběhu seriálu přemění v důvod k válce mezi piráty a Britským impériem. Na své si tak přijdou i fanoušci sáhodlouhých zápletek a válečných narativů. A hráči Assassin's Creed IV: Black Flag, samozřejmě!

Jak to bude s herci? Hlavního hrdinu, kapitána Flinta, si střihl Toby Stephens (padouch z bondovky Dnes neumírej). Krýt záda mu přitom budou Tom Hopper (Dickon Tarly ze Hry o trůny), Ray Stevenson (Pullo z Říma), Hannah New, Luke Arnold a bambilion dalších herců. Pod hlavičkou kanálu Starz seriál produkoval Michael Bay, takže solidní vzhled je zaručen – Bay nicméně Pod černou vlajkou nerežíroval! Třeba o pilotní díl se nicméně postaral Neil Marshall, jenž má na kontě Soudný den nebo bitvu o Blackwater ze 2. řady Hry o trůny.

Těšit se můžete i na nečekané kulisy, většina seriálu se totiž natáčela v Jihoafrické republice, takže se nemusíte bát tradičních návštěvy vancouverských hvozdů jako ve Hvězdné bráně nebo Battlestar Galactice. Přesto na ně možná vzpomenete, hudbu k seriálu totiž složil Bear McCreary, jehož proslavil právě soundtrack k Battlestar Galactice a nedávno ozvučil třeba herní pecku God of War.

Závěrem je rovněž sympatické, že je seriál již zakončen – 4. řada Pod černou vlajkou byla totiž před pár lety totiž také řadou poslední. Produkce o finiši věděla, nemusíte se tedy obávat typického neduhu nových seriálů – toho, že se rozpracovaná zápletka v tom nejlepším položí na záda a exne. Tenhle příběh se dočkal akurátního finále a my už se nemůžeme dočkat, až vám ho na COOLu odhalíme!

Pod černou vlajkou se Prima COOL začne (premiérově!) plavit v neděli 7. července ve 22.35. Každý večer vám přitom rovnou naservírujeme dva díly!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný