3. července 2019 12:41

Poznejte hrdiny seriálu Pod černou vlajkou: Které slavné piráty v něm uvidíte?

Kapitán Flint, John Silver nebo Charles Vane už si na vás brouší šavle...

Velké pirátské dobrodružství jménem Pod černou vlajkou se na Prima COOL rozjede už v neděli 7. července. Milovníci Vikingů, Spartaka nebo Pirátů z Karibiku ho rozhodně nebudou chtít minout. Představí se v něm totiž kupa zajímavých postav, které se budou prát (nejen) o velký poklad z galeony Urca de Lima. Kdo všechno se bude plavit vstříc štěstěně a slávě? Rozebrali jsme ale všechny bídáky i hrdiny, na které se můžete těšit.

Kapitán James Flint

Neohrožený borec nebo ničemný padouch? Flint s tváří Tobyho Stephense (záporák z bondovky Dnes neumírej) je tak trochu od každého něco. Má za sebou tajemnou minulost a snaží se sice zachránit Nassau před britskou korunou, jeho metody jsou však morálně poněkud kontroverzní a tak trochu vypůjčené od Heisenberga, Dextera a podobných seriálových ikon.

Hal Gates

Hal (Mark Ryan) je Flintova pravá ruka, která je zasvěcená do mnoha jeho tajemství. Zároveň má však za úkol zajistit, aby se posádka “nevzbouřila” (nezvolila si nového kapitána), a navíc na jeho mysl klepe otázka, jestli už na celé to pirátění není příliš starý.

"Dlouhý" John Silver

Budoucí legendární pirát s tváří Lukea Arnolda začíná v Pod černou vlajkou jako obyčejný klučina, který náhodou zamotá do plánů kapitána Flinta. Jako správný ničema informace nedá zadarmo, ale snaží se je prodat nejlepšímu kupci. Ten však nemusí nutně být tím, kdo spasí Nassau. Silver je parádní ničema, kterého budete milovat i nenávidět!

William "Billy Bones" Manderly

Tenhle člen Flintovy posádky je tak nabušený, jako zároveň i počestný. Plavidlo a jeho posádka jsou u něj na prvním místě, díky čemuž se Billy (Tom Hopper aka Samův bratr ze Hry o trůny) s Flintem postupně stále víc dostává do křížku. Dostane sice “za odměnu” vyšší hodnost, to ale jeho nejistotu stran Flintových ambicí jenom posílí.

Eleanor Guthrie

Hlavní obchodnice v Nassau je stejně sexy, jako i nevyzpytatelná. Eleanor (Hannah New) musí hrát na všechny strany - snaží se sice s Flintem zachovat Nassau nezávislé, zároveň si však nemůže rozkmotřit zbylé piráty. Navíc na ní stojí prakticky celá ekonomika ostrova, právě ona totiž prodává pirátskou kořist zbytku “civilizovaného” světa.

Max

Nejen obchodem a bojováním jsou ale piráti živi - jakmile se dostanou na pevninu, žadoní i po troše… postelové zábavy. Prostitutka Max (Jessica Parker Kennedy) je součástí podsvětí Nassau, jejím koníčkem však není jen bezuzdný sex. Stranou totiž slouží i jako překupník informací, který na začátku pomáhá zejména Johnu Silverovi.

Pan Scott

Pravá ruka Eleanor začíná jako někdejší otrok, který se živí právě obchodováním. Pan Scott (Hakeem Kae-Kazim) se však dostane do války mezi Eleanor a jejím otcem, a bude si chtě nechtě muset vybrat, na čí stranu se přidá. Krom téhle rodinné rozepře se navíc na obzoru rýsuje i skutečná válka, že áno...

Richard Guthrie

Rodinu si člověk nevybírá, a platí to i pro Eleanor. Její otec Richard (Sean Cameron Michael) sice založil svou kariéru na obchodování s pirátským zbožím, pomalu však cítí, že se obrací vítr - a začíná hrát na ruku Britům. Dostane se tak do křížku s Eleanor samotnou, stále však platí, že se Nassau bez jeho podpory rozhodně neobejde.

Charles Vane

Drsný pirátský kapitán Charles Vane (Zach McGowan) je Flintovým největším konkurentem - vznešené ideály jsou mu ale dost ukradené a zajímají ho jen ve chvíli, kdy mají šanci zlepšit jeho pověst u Eleanor, s níž má vcelku složitou (romantickou...) minulost. Ani tenhle bastard tak není zrovna jednorozměrnou postavou!

Jack Rackham

Stejně jako je rozkreslená Flintova posádka, totéž platí i u té Vaneovy. Budoucí legendární pirát Jack Rackman (Toby Schmitz) je mezi ostatními bukanýry tím zdaleka nejinteligentnějším a nejvýřečnějším. Je tak trochu odpovědí na otázku, jak by to vypadalo, kdyby se Cumberbatchův Sherlock Holmes narodil o pár staletí dřív a žil v Karibiku.

Anne Bonny

Další členka Vaneovy posádky a opět pirátka, která (paradoxně na rozdíl od Flinta a Silvera) skutečně existovala - reálná Anne Bonny totiž byla karibskou bukanýrkou původem z Irska. Ani její seriálová verze nejde pro výstřel z pistole nebo seknutí mečem příliš daleko. Zároveň má ale trochu problém s tím, jak kolegové piráti mnohdy nakládají s něžnějším pohlavím.

Miranda Barlow

Tajemná a fešná obyvatelka Nassau platí za to nejbližší, co může Flint označit za “kamarádku”. Miranda (Louise Barnes) je klíčem k tomu, jak se Flint stal Flintem a jaká je pravá povaha jeho minulosti. Potají navíc řeší, jak se z pirátského exilu dostat.

Pod černou vlajkou se Prima COOL začne (premiérově!) plavit v neděli 7. července ve 22.35. Každý večer vám přitom rovnou naservírujeme dva díly!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný