7. října 2019 19:37

O čem je 4. série pirátského hitu Pod černou vlajkou?

Jedeme do finále! Co vás čeká v poslední sérii Pod černou vlajkou?

V neděli ve 22.10 na COOL konečně dorazí polední série Pod černou vlajkou. Byla to krutá letní jízda plná pirátění, intrik, kanonád a zvratů. Vše dobré ale musí jednou skončit, a finální řada je proto na spadnutí! Přečtěte si (s mírnými spoilery), co vás v ní čeká a nemine.

Mezi dvěma ohni

První série byla o nahánění pokladu.

Druhá série byla o vykoupení.

Třetí série byla o válce o Nassau.

A ve čtvrté sérii se dozvíte, jak tyhle tři věci nakonec dopadnou!

Ani poklad, ani spojená pirátská fronta Flinta a Černovouse totiž nemůžou zastavit neodvratný konec bašty svobody (a anarchie... a zločinu...) jménem Nassau. Byť 3. série Pod černou vlajkou končí pirátským útokem na ostrov, který nedávno obsadili Britové pod vedením Woodese Rogerse, hned v úvodu 4. série je jasné, že piráti padli do pasti. A budou se muset promptně stáhnout a přeskupit. Zakopaný poklad z Urca de Lima se jim přitom ještě může docela hodit...

Neméně podstatné pak budou také intriky v obsazeném Nassau. Eleanor možná aktuálně táhne s Woodesem za jedem provaz, na onom provazu ho však může také oběsit. Zatímco britské síly slábnou, pirátské síly chytají druhý dech i kvůli sporům mezi okupanty. Jenže Britové nejsou v Karibiku jediní, kteří se můžou vydat vstříc Nassau. Rogersovi, jemuž teče do bot, tak nezbyde než uzavřít smlouvu "s ďáblem".

Když už se tak bude zdát, že celý příběh pro pirátskou chásku přece jen skončí dobře, na obzoru Nassau se objeví tucet španělských lodí připravených pomoct Rogersovi v jeho zajištění ostrova. A to je síla, s níž se nemůže měřit ani jedna strana války o Nassau. Je na čase buď sebevražedně bojovat na všech frontách, anebo si sbalit svých pět švestek a klidit se z Karibiku jinam. A různé postavy tohle dilema samozřejmě nevyřeší úplně stejně.

Konec, zvonec

Nejspíš už dávno víte, že je Pod černou vlajkou prequel pohádkového Ostrova pokladů. Ten se odehrává několik dekád po tomhle příběhu a popisuje zakopaný pirátský poklad nezměrné hodnoty, který kdysi získal udatný kapitán Flint. Během románu Roberta Louise Stevensona je už Nassau dávno britské a Billy i John Silver jsou staří páprdové, kteří mají hodně nekalé plány.

Ve 4. sérii Pod černou vlajkou tak musí příběh skončit tak, aby plynule navázal na Ostrov pokladů. Neznamená to nutně, že všechny postavy zemřou. S některými to může být daleko složitější, ne všechny ale budou mít takhle velkou kliku.

Kdo tedy nakonec bude hrdinou a kdo padouchem? A jak se poklad Urca de Lima dostane na slavný Ostrov kostlivců? Určitě jste si všimli, že se v Pod černou vlajkou bravurně stírají hranice mezi "hodnými" a "zlými" postavami. Přebíhání mezi oběma škatulkami jen málokde fungovalo lépe, ústřední příběh tak bude napínavý až do samého konce.

Finální série nicméně krásně ukazuje, že i cesta může být cíl. Nejde totiž o to, že piráti (nejspíš...) svůj boj prohrají, na to člověk nemusí být génius, poněvadž z dějepisu víme, že žádný pirátský stát v Karibiku 18. století nepřežil. Jde o to, jak ho prohrají a kdo jej přežije. A v duchu toho, jak Pod černou vlajkou vyprávěl příběh předešlých řad, je jisté rozhodně to, že i cesta do finiše bude stát za to!

Premiérová 4. série Pod černou vlajkou začíná na Prima COOL v neděli ve 22.10.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný