1. srpna 2019 13:21

O čem je 2. série pirátského hitu Pod černou vlajkou?

Dožeňte všechno důležité, pokud jste minuli 1. sérii!

V neděli ve 23.00 se na COOLu rozjede 2. série Pod černou vlajkou. Na konci té první byl Flint na dně (skoro doslova) a s Nassau to vypadalo bledě. Na co se tedy můžeme těšit v pokračování? Všechno se dozvíte v našem jenom-mírně-spoileroidním výhledu na nové epizody!

Cesta k vykoupení

Na začátku 2. série Flint a jeho posádka uvíznou na bezejmenném karibském ostrově poté, co selhala jejich snaha ukrást zlato ze španělské galeony jménem Urca de Lima. Vlastně ani nejde říct, že by šlo o Flintovu posádku – po rebelii na konci 1. série totiž Flint čelí vyloučení a provazu. Naštěstí je však stále nejšikovnějším námořníkem a bojovníkem široko daleko. Řada šťastných příhod tomu chce, že také Urca de Lima je opodál na mělčině a hlídá ji jiná španělská loď, poškozená po předešlé bitvě.

Flint tak musí nejenom nastoupit cestu k tomu, aby plavidlo získal, ale také se snaží vrátit se na post kapitána. Vzdor nedůvěře části mužů totiž jeho plán stále slibuje získat kýžené zlato. A španělskou válečnou loď k tomu! Daleko od Nassau tak Flint nebude navěky,naopak se opět ukáže jako velmi schopný pletichář, s nímž není radno si zahrávat.

Bez výraznější spoilerů prozradíme, že Flint po několika epizodách dorazí do Nassau s plánem co nejrychleji se vrátit pro dostupné zlato. Další série krizí na ostrově mu však tenhle nápad překazí. Ukáže se totiž, že jiná pirátská loď během svých výpadů zajala dceru nejvýznamnějšího guvernéra Nového světa. Pokud mu ji Flint bez úhony vrátí, mohl by se onen guvernér přimluvit za to, aby Nassau dostalo garantovanou nezávislost. A tak se po boku řešení toho, kdo se vrátí k vraku Urcy de Limy, rozjede i nová série piklů o to, kdo zajistí onu kýženou VIP!

Aby toho nebylo málo, ve 2. série se také dozvíme přehršle informací o tom, jak se Flint stal Flintem. Flashbacky k tomu, co přesně váže jeho a Mirandu a jak skončili na ostrově, patří mezi nejlepší scény celé série. A dávají Flintovi zcela novou vrstvu prokreslenosti. Ve finále se navíc vzpomínky jako bumerang vrátí k současnosti. Guvernér, jehož dcera je v rukou pirátů, se totiž s Flintem nesetkává poprvé...

Boj o budoucnost Nassau

Pokračují i zápletky dalších postav. John Silver se opět ukáže jako pěkně vypečený klikař. Zpočátku je novou pravou rukou Flinta a dostane za úkol sestavit výpravu, která Urcu de Limu pohlídá. Ukáže se však, že má Silver docela jiné plány. Zatímco je tak Flint zaujat řešením klíčové rukojmí, Flint se spojí s Jackem Rackhamem a jeho novou posádkou, aby zlato získal pro sebe!

Pokračuje i nekonečná sága překupnice Eleanor a kapitána Vanea. Nekorunované šéfce ostrova se konečně podaří obnovit své obchodní zájmy, pokud však Nassau bude čelit hrozbě britské invaze i nadále, nebude to mít dlouhého trvání. Vane naproti tomu obsadí pevnost u Nassau, a je to právě on, kdo zadrží onu guvernátorskou dcerku. Zatímco Flint tak disponuje bitevní lodí, Vane disponuje... pevností naježenou děly!

Není asi třeba dále rozepisovat, že je podobná situace dokonalým soudkem střelného prachu, díky němuž bude i 2. série Pod černou vlajkou plná zvratů, dramatu a čoudících děl. Dilemata kolem toho, kdo koho efektivněji bodne pod žebra, budou ale i tentokrát doplněny dalšími pikantériemi. Naší nejoblíbenější přitom je dějová linie, v níž se Jack Rackham stane kapitánem, nikoliv jen majitelem nevěstince, jak ho známe z minula.

Navíc připomínáme, že na 2. sérii přímo navazují ještě dvě další, jimiž je příběh Pod černou vlajkou krásně uzavřen. Jdeme tedy do poloviny příběhu, jehož finále vás na rozdíl od jiných věhlasných serošů nenechá na holičkách!

Výborná 2. série Pod černou vlajkou má na Prima COOL premiéru už v neděli ve 23.00. Stejně jako u té první budeme vždycky dávat dva díly za sebou!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný