11. dubna 2016 15:43

Pivo Duff je jen začátek: 6 věcí ze Simpsonových, které si můžete opravdu koupit!

Je libo žluté pivko?

Nehynoucí popularita Simpsonových se do reality začala přelévat nejen seriálem samotným, ale i akčními figurkami, hračkami a trikoty. Jenže pak si kdosi uvědomil, že i diváci z masa a kostí by mohli chtít ochutnat nepřebernou nabídku springfieldských produktů – a začal nabízet skutečné pivo Duff! Jaké další věci z animovaného světa můžete doopravdy koupit?

Pivo Duff

Homerovo oblíbené pivko je snad nejznámější simpsonovský skutečný produkt vůbec – statisticky má zřejmě každý z nás alespoň jednoho facebookového kamaráda, který si Duff při návštěvě Ameriky sám koupil (a zvěčnil se s ním). Oficiální verze je k zakoupení pro návštěvníky simpsonního parku u studia Universal, různé další variace však jsou či byly k dostání leckde jinde včetně Německa nebo Francie.

Buzz Cola

Pokud potřebujete něčím spláchnout pachuť po Duffu, proč nesáhnout po Buzz Cole, oficiálním nápoji licencovaném studiem 20th Century Fox? Jeho slogan "dvakrát více cukru, dvakrát více kofeinu" mluví za vše. Buzz byl k dostání především v roce 2007, kdy se obchodní řetězec 7-Eleven přemaskoval do vzhledu Kwik-E-Martu, plechovky jsou však k dostání za nekřesťanskou cenu i dnes na eBay.

Komiks Radioactive Man

Kdo by si k té všeobecné konzumaci chtěl dopřát i trochu kvalitního čtiva, může sáhnout po skutečných, respektive fiktivních-ale-na-skutečném-papíru-vytištěných příbězích kultovního Radioaktivního muže! Jejich producentem je už od roku 1993 společnost Bongo Comics Group, přičemž nové příběhy jsou prakticky dodnes publikovány jednou za čtvrt roku.

Cereálie Krusty-O's

Vedle Buzz Coly byly v namaskovaném řetězci 7-Eleven k dostání i Krustyho oficiální cereálie. Jejich nutriční hodnota sice nebude nic moc (tedy stejně jako u konkurentů), zato se však můžete u snídaně vyděsit pohledem na zběsilého klauna! K dostání jsou dnes opět primárně na eBayi. Bohužel ale neexistují žádné informace, chtějí-li potravinoví producenti vytvořit i skutečnou verzi Krustyho delikátně vražedného hamburgeru Žebroun...

Ledová tříš Squishee

Konečně třetím produktem, který 7-Eleven vrhl před devíti lety na své pulty, je ledová tříšť Squishee. Automat na ni byl občas k vidění v Apuho obchůdku. I když šlo v zásadě jenom o přejmenovaný jiný nápoj 7-Eleven, devíti z desíti fanoušků Simpsonových přesto nějakou magií chutnal více než jiní konkurenti.

Tomák!

Nakonec tu máme zřejmě nepřekvapivější produkt, křížence mezi rajčaty a tabákem, známým jako tomák (v orig. tomacco). V seriálu se tomák objevil v roce 1999, nápad skutečného křížení obou rostlin však sahá až do 50. let. Jednu jedinou plodinu tomáku nakonec na světlo světa přivedl fanoušek seriálu farmář Rob Baur z Oregonu v roce 2003. Dospěl k ní křížením semen tabáku a rajčat, přičemž testy ukázaly, že výsledné "tomáky" skutečně obsahují podíl nikotinu. Ojedinělá kytka plodila monstrózní tomáky, než přirozeně po 18 měsících života uhynula, a to byl i konec Baurových snah. Inspirován svým oblíbeným seriálem se rozhodl, že nemá smysl pokoušet ďábla a tomák tak sešel stejně rychle, jako i vznikl.

Simpsonovi běží každý podvečer na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný