13. dubna 2022 14:30

Nástupce Harryho Pottera má novou tvář: Percy Jackson konečně bude věrný knihám

K novému představiteli Percyho Jacksona už se vyjádřil i autor knižní předlohy Rick Riordan, který měl k předchozím filmům vážné výhrady.

Filmové zpracování Percyho Jacksona mělo v kinech nahradit Harryho Pottera. Ani přes popularitu knižní předlohy se mu to však nepovedlo a zůstalo pouze u dvou filmů s podtituly Zloděj blesku (2010) a Moře nestvůr (2013). Nápravu reputace slibuje nový seriál Percy Jackson and the Olympians, na němž se přímo podílí autor předlohy Rick Riordan.

Chystaný seriál teď oznámil představitele hlavní role, jímž bude třináctiletý Walker Scobell. Ten na sebe výrazně upozornil v nedávné sci-fi Projekt Adam, kde ztvárnil mladší verzi postavy hrané Ryanem Reynoldsem.

„Měli jsme štěstí, že se nám Walker na konkurz přihlásil měsíce předtím, než tento film vyšel. Následně však pouze potvrdil, co už jsme věděli; jak obrovským talentem mladík disponuje. Mně i celému týmu bylo okamžitě jasné, že jeho dokonalý mix citu pro komediální načasování, roztomilosti, rebelství, sarkasmu a hrdinství bude pro našeho hrdinu Percyho Jacksona jako stvořený,“ napsal na svých stránkách Riordan.

Při obsazování bylo důležité, aby herec věkem co nejvíce odpovídal knižnímu Percymu, kterému je na začátku příběhu dvanáct let. Herci ze zmíněných filmů, Loganu Lermanovi, bylo v době natáčení prvního filmu sedmnáct – příběh tak vlastně ani nemohl respektovat pořadí události z knih. Seriál to má napravit a úvodní série by měla následovat první knihu Zloděj blesku.

V té se dvanáctiletý Percy z New Yorku dozví, že je synem olympského boha moří Poseidóna, tedy že je polobohem. Musí se spojit s přáteli obdobného původu a absolvovat cestu Amerikou, aby vrátil Diův blesk na Olymp, ale taky zachránil svou matku ze spárů podsvětí.

Riordan se kromě autorského dohledu přímo podílí i na psaní scénáře, aby výsledek tentokrát odpovídal jeho představám. O filmech totiž dříve prohlásil, že zničily jeho celoživotní dílo: „Ty filmy jsem neviděl a ani to neplánuju, stačilo mi číst scénáře... Pro mnoho diváků to bylo jen pár hodin zábavy. Pro mě to však byla životní práce, kterou prohnali mlýnkem na maso a přitom jsem je prosil, ať to nedělají. Ale v pohodě, brzo to napravíme.

Těšíte se na nového Percyho Jacksona?

Zdroj: Entertainment Weekly

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný