8. února 2016 18:44

Paul Walker vs. Johnny Depp: 6 nejdrsnějších dvojitých agentů

Kopat jenom za jednu stranu je nuda.

James Bond to má snadný. Každý zná jeho jméno, vybraný drink i preferovanou zbraň. Za to dvojití agenti, to je teprve schizofrenní materiál! Je radost sledovat jejich potřebu udržet na uzdě všechny své lži – a v našem novém seriálu Legenda se Seanem Beanem to v pátek od 20.15 můžete pozorovat v každém díle zas a znovu! Do příchodu Legendy si ale připomeňte, že dvojití agenti ve filmu i televizi byli vždycky živou vodou napětí.

Pan Oranžový, Gauneři

Rebelant Quentin Tarantino se možná proslavil až Pulp Fiction, ale byli to především Gauneři, kteří mu dodali na kuráži. Netradičně odvyprávěný příběh jednoho přepadení, při němž vykulminuje sáhodlouhá práce poldy v utajení s přezdívkou pan Oranžový, se nebál popisovat zápletku z více úhlů a jít pořádně na dřeň. Oranžový nezachraňoval svět ani neshodil mafiánské impérium – ale právě pro svou přízemnost jsou Gauneři stále skvělým počinem.

Joe Pistone, Krycí jméno Donnie Brasco

Zatímco většina slavných filmů o dvojitých agentech patří do sféry fikce, Krycí jméno Donnie Brasco je filmem podle skutečných událostí. A jakým, panečku! Kníratý a ulíznutý Johnny Depp se tu představil jako agent FBI jménem Joe Pistone, který strávil celých sedm let v utajení mezi mafiány. Jednalo se o fascinující a svého druhu realistický náhled na to, jak to chodí ve skutečnosti – tedy alespoň co víme od filmařů, protože bohužel (naštěstí?) mezi gangstery příliš často nechodíme...

Brian O'Conner, Rychle a zběsile

Ne každý polda v utajení musí zrovna třít bídu s nouzí a řešit morální dilemata. Takový Brian O'Conner (Paul Walker) z Rychle a zběsile si namísto toho může užít ilegálních pouličních závodů, solidního přísunu roštěnek a kámoše Vina Diesela! A navíc rozkryje jednu loupežnickou bandu. Inu, není nad to, když je pro vás práce zároveň i koníčkem...

Sydney Bristow, Alias

Práce špiona může být mnohdy vhodnější pro ženu než pro muže – leckdo z padouchů má totiž přirozenou tendenci je podceňovat více než chlapáky, nakonec vzpomeňte na Matu Hari. Právě pro hravější tóny byl nádhernou ukázkou tohoto seriál Alias, v němž se agentce Sydney Bristow (Jennifer Garner) po pět řad dařilo jak infiltrovat stovky nohsledů, tak i vodit za nos tajnou organizaci, pro kterou "pracovala". A navíc při tom vypadala náramně dobře.

Billy Costigan a Colin Sullivan, Skrytá identita

Co je lepšího než jeden dvojitý agent? Dvojice dvojitých agentů, z nichž oba mají za úkol dopadnout toho druhého! Tuhle schizofrenní linku si za svou vybral snímek Skrytá identita, dodnes zřejmě naprostý vrchol žánru dvojitých agentíků ve filmu. Zatímco Billy Costigan s tváří Leonarda DiCapria tu byl tajným poldou infiltrujícím mafiány, jeho protivník Colin Sullivan aka Matt Damon tu naopak byl gaunerem, který se vloudil do řad policie. Jejich krvavá hra na kočku a na myš zabrala dvě a půl hodiny a víc jak 100 % divácké pozornosti!

Legenda se Seanem Beanem vkročí na Prima COOL již v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný