19. ledna 2022 16:30

První upoutávka seriálového Pána prstenů toho moc neprozradila

První teaser seriálového Pána prstenů

Očekávaný seriál ze světa Pána prstenů odhalil název pokrývající vše důležité ze Druhého věku Středozemě.

Očekávaný seriálový hit Pán prstenů dávkuje informace postupně. Před časem zaujal celý filmový průmysl příslibem opulentnosti, jež plyne z obrovského rozpočtu ve výši 465 milionů dolarů. Tato očekávání později potvrdila první fotka, slibující epické scenérie. A z hlediska příběhu jsme se dozvěděli o existenci nové rasy hobitů, která se v seriálovém světě objeví. Tajemné nové video, které máte nahoře, pak odhalilo další kousek skládačky.

Detailní záběry rozžhaveného kovu ukazují odlévání Prstenů moci včetně slavných veršů o jejich rozdělení mezi lidské, trpasličí a elfí zástupce – samozřejmě včetně Jednoho prstenu pro Temného pána. Důležitější než fotogenické obrázky je však odtajněný název seriálu The Lord of the Rings: The Rings of Power (v překladu tedy pravděpodobně Pán prstenů: Prsteny moci).

Video doprovodilo i prohlášení tvůrců J. D. Payna a Patricka McKaye: „Dokážeme si představit, že by se tento název mohl vyjímat na hřbetu knihy vedle ostatních klasik J. R. R. Tolkiena. Prsteny moci spojují všechny hlavní příběhy Druhého věku Středozemě: ukování prstenů, vzestup Temného pána Saurona, epický příběh o Númenoru a Poslední spojenectví elfů a lidí. Doposud diváci mohli vidět pouze příběh Jednoho prstenu – ale než byl jeden, bylo mnoho jiných… a jsme nadšeni, že se můžeme podělit o jejich epický příběh.“

Hlas ve videu pravděpodobně patří Morfydd Clark, jež byla už dříve představena jako Galadriel. Pokud by to tak skutečně bylo, jedná se o zjevné pomrknutí po filmové verzi od Petera Jacksona – tu rovněž uváděl vypravěčský hlas postavy Galadriel, tehdy v podání Cate Blanchett. Tvůrci seriálu Payne a McKay se tedy od zbožňované filmové verze zřejmě nechtějí distancovat, ačkoli pokrývá jinou (pozdější) fázi událostí Středozemě. Očekávání fanoušků každopádně nadále stoupají a my budeme velmi zvědavi na premiéru plánovanou na letošní září.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný