9. listopadu 2022 15:00

Představitel Gluma prozradil, jak se mu líbil seriálový Pán prstenů. Jeho odpověď všechny překvapila

Slavný herec a režisér Andy Serkis se podělil o své dojmy ze sledování Prstenů moci.

Andyho Serkise není třeba představovat. Proslul zejména svým performance capture herectvím, když ztvárnil Gluma (Pán prstenů a Hobit), opičího lídra Caesara (nová Planeta opic), King Konga (adaptace z roku 2005) či nejvyššího vůdce Snokea ve Star Wars. Do světa Tolkiena se ponořil skutečně hluboko, protože načetl jeho dílo taky jako audioknihy. Magazínu Collider teď prozradil, co říká na jeho seriálovou adaptaci Prsteny moci.

„Přišlo mi to mimořádně podmanivé a opravdu jsem si sledování hodně užíval,“ řekl a zdůraznil, že důležité je nejdříve pochopit, jaká má seriál pravidla a jak je propojen s filmovou trilogií – třeba v případě navázání na styl hudby od Howarda Shorea.

„Jelikož jsem pracoval s audioknihami Pána prstenů a načetl jsem i dodatky, měl jsem tušení, kam by měl příběh směřovat, což bylo skvělé a taky mi to dost pomohlo si vše osvěžit, protože – a nikomu to neříkejte – načtu nově i Silmarillion,“ prozradil.

Jak správně tušíte, všichni od Serkise (vzhledem k hlasité kritice seriálu) čekali zcela neurčitou anebo výrazně diplomatičtější odpověď. Nakonec se však ukázalo, že existuje minimálně jeden herec z původního Pána prstenů, jehož seriál nadmíru zaujal a nebojí se o tom mluvit i přesto, že je internet plný zklamaných a rozzuřených fanoušků.

Zdroj: Collider

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný