10. října 2022 16:15

Pán prstenů v novém díle odhalí, kdo je Sauron. Fanoušci to ale uhodli dopředu

Trailer k finále první sezóny seriálu Pán prstenů: Prsteny moci

Temný pán může nabývat mnoha podob. Za koho se celou dobu vydával v seriálu Pán prstenů: Prsteny moci?

Ukázka k finální epizodě první série seriálu Prsteny moci ukazuje opravdu zásadní událost v historii celé Středozemě – návrat Saurona, budoucího vládce Mordoru a tvůrce Jednoho prstenu. Sociálními sítěmi už koluje přesvědčivá teorie, která tvrdí, že ho diváci měli na očích vlastně od začátku...

V době Sauronovy nepřítomnosti se o největší zlo postaral Adar (Joseph Mawle) se svou armádou skřetů, jíž se podařilo aktivovat Horu osudu a jejím ničivým výbuchem vytvořit Mordor. Adar však též prohlásil, že se mu povedlo zabít samotného Saurona, což evidentně nemůže být pravda, jelikož hlavní chvíle Saurona teprve přijdou a dosud se skrýval. Může totiž nabývat mnoha podob.

Nemalá část fanoušků tvrdí, že se Sauron ukrývá v postavě Halbranda (Charlie Vickers), což je původní seriálová postava, která nepochází z knižního Tolkienova kánonu. Halbrand o sobě tvrdí, že pochází z Jižních krajů a může si nárokovat jejich trůn. Poprvé jsme ho potkali, když zachránil Galadriel (Morfydd Clark) z moře a prohlásil, že „vzhled může klamat“. Z Tolkienova díla taky víme, že byl Sauron jeden čas vězněm Númenoru, což platí i pro seriálového Halbranda, jehož temná agenda už se ukázala v několika náznacích.

Ve třetí epizodě Halbrand projeví až podezřele velký zájem o kovářství a snadno přemůže několik Númenorijců, ve čtvrté zase radí Galadriel, jak manipulovat s lidmi: „Nejlepší bývá zjistit, čeho se tví protivníci nejvíce obávají. Dej jim pak prostředky, jak tento strach nejlépe zvládat a pomoci nich je pak můžeš ovládat.“ Není složité si domyslet paralelu k Sauronovu plánu s ukováním mocných prstenů a Jednoho prstenu, kterým jim všem vládne – a který bude nosit na ruce právě Sauron.

V důležité scéně, kdy Galadriel vypráví Halbrandovi o tom, že Sauron zabil jejího bratra, odpoví on slovem „sorry“. Zda jde o prostý projev soucitu nebo o doslovnou omluvu, si můžeme jen domýšlet. V sedmé epizodě se pak Galadriel rozhodne Halbranda zraněného při ničivé erupci Hory osudu zavést do království elfů Lindonu. Zde by se pro něho mohla naskytnout příležitost dostat se k mocným elfům. Jak totiž víme z předlohy, Sauron vmanipuloval vrchního elfského řemeslníka Celebrimbora k ukování prstenů moci.

Indicií, že právě Halbrand by mohl být Sauronem, je tak ohromné množství. A způsob, jakým je sestaven trailer k finální epizodě, všechno jen potvrzuje!

Souhlasíte?

Zdroj: Games Radar

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný