11. října 2021 10:00

V novém Pánovi prstenů budou černí hobiti. Existuje vysvětlení, proč jsme je doteď neviděli

Seriálový Pán prstenů vypustil do světa další novinku. Uznávaný britský komik s rytířským titulem se rozpovídal o specifikách chystaného pojetí Středozemě.

Očekávaný seriál ze světa Pána prstenů zjevně nebude chtít jen kopírovat osvědčené principy z legendární filmové trilogie, nýbrž se vydá i vlastními cestami. Jednou z nich bude představení hobitího kmenu chluponohých, který se nejčastěji vyznačuje kudrnatými vlasy a snědou pletí. Právě takového hobita v seriálu ztvární britský komik Sir Lenny Henry.

„Poslední dva roky jsem pracoval na Pánovi prstenů a bylo to něco úžasného. Z hlediska rozpočtu i počtu zahrnutých osob se jedná o největší televizní seriál všech dob. Na scéně vás sleduje doslova stovka lidí a přemýšlí, jak budete vypadat s výškou 120 centimetrů,“ svěřil se britskému BBC Radio 4.

Připomněl i důležitost města Birmingham, v němž Tolkien vyrůstal a s nímž je spojen i sám Henry. „Mohu být černým hobitem, což je skvělé. Na téhle sérii knih je zajímavé, že se jedná o prequel doby, kterou známe z filmů. Příběh se vrací do raných časů Kraje a celého Tolkienova prostředí. Tehdy žila domorodá populace chluponohých, jak se náš hobití kmen jmenuje. Jsme multikulturní kmen, nikoli rasa, takže se zde nacházejí černé, asijské, hnědé i maorské typy.“ Chluponozi se podle tolkienovské mytologie brzy přesunuli na západ, proto se ve filmech už nevyskytovali.

„Jedná se o zbrusu nové příběhy, jež vytvářejí základy různých postav. Odvyprávět jejich příběhy potrvá alespoň deset let. Ty se zakládají na Silmarilionu, což je téměř tahák k tomu, co se v tomhle světě stane ve Druhém a Třetím věku. Scenáristi si užili hodně legrace s tím, jak z původního materiálu dostat všechno ven. Bude to velmi vzrušující,“ upozornil Henry na fakt, že seriál se bude odehrávat především během Druhého věku Středozemě, tedy tisíce let před událostmi známými z filmů.

„Nebude chybět ani výrazná přítomnost žen. V tomto podání příběhu se budou vyskytovat ženské hrdinky, jež budou rovněž malými lidmi,“ lákal Henry na hobití hrdinky, další z novinek seriálu, jehož první série je už dotočena. Premiéru by měla mít v září roku 2022, na tento komplexní a moderní návrat do Středozemě si tedy ještě chvíli počkáme.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný