14. prosince 2020 00:02

9 věcí, které potřebujete vědět o seriálu Odstřelovač

Akční film s Markem Wahlbergem se proměnil v seriál s Ryanem Phillippem.

V úterý 15. prosince má na COOLu premiéru akční seriál Odstřelovač. Devadesátkový hezoun Ryan Phillippe (Velmi nebezpečné známosti) nám tu dospěl do bývalého mariňáka, který se nachomýtl k pokusu o atentát na ukrajinského prezidenta při návštěvě Ameriky. To je však jen počátek jeho problémů – a že to pro něj bude šlamastyka na delší lokte, naznačuje i seriálový formát! Mrkli jsme proto na Odstřelovače trochu detailněji, než on mrkne na vás...

09) Kořeny zápletky sahají až do románového thrilleru Point of Impact od Stephena Huntera, který sepsal prapůvodní příběh ostřelovače jménem Swagger (!!!), jenž se připlete do spiknutí proti hlavě státu. A byla z toho tak příjemná žánrovka, že na motivy této bichle ještě před seriálem vznikl jeden film.

08) Ve filmovém Odstřelovači z roku 2007 si hlavního ostrostřelce zahrál sám Mark Wahlberg, pravdou ale je, že seriálový Odstřeloval tenhle biják v mnohém předčí. Pojítko mezi nimi však stále zůstává – Wahlberg totiž nový seriál produkoval a 1. série má stejnou zápletku jako film.

07) Krom Ryana Phillippea v roli Swaggera byl do role záporáka obsazen Omar Epps – oba si tak co do věku prohodili role svých postav z filmu. Wahlberg totiž hrál Swaggera ve svých 35 letech, Phillippemu je už 42. Naopak Epps má 43 let, zatímco představitel Johnsona z filmu, Danny Glover, měl v době natáčení 61 let.

06) Na natáčení seriálu občas došlo na kuriózní potkávačky – třeba Shantel VanSanten (představitelka Julie Swagger) a Cynthia Addai-Robinson (představitelka Nadine Memphis) se znají již ze seriálů pod hlavičkou Arrowverse. Ta první si střihla ve Flashovi roli Patty Spivot, ta druhá pak roli Amandy Waller v Arrowovi. Kdo ví, aby se nakonec neukázalo, že Odstřelovač patří do tohohle světa taky...

05) Ony potkávačky byly ovšem často kuriózní spíše pro černou kroniku – na place tak v červenci 2016 došlo na nehodu, při níž herec Tom Sizemore přejel kaskadéra! Nešlo naštěstí o vážnou nehodu, Sizemore dostal jen pokyn k couvání, aniž by choreograf scény věděl, že za ním nešťastný kaskadér stojí...

04) Na obrazovce můžete v jedné scéně spatřit i prapůvodního autora románu Point of Impact, tedy knižní předlohy – za fazónou fousáče v obchodu se zbraněmi se totiž ukrývá sám Stephen Hunter!

03) Na premiéru seriálu mělo dojít na 19. července 2016, ale televize ji raději posunula, jelikož 7. července téhož roku došlo v Dallasu k přepadení a zabití pěti policistů, které bylo částečně provedeno střelbou na větší vzdálenost.

02) Seriál se nakonec dočkal tří sérií, filmového Odstřelovače a knižní předlohu ale kopíruje jen ta první. Další série na zdejší zápletku navazují, scenáristé si je však nevycucali z prstu!

01) Swagger je totiž hrdinou víc než jedné knihy. Vedle Point of Impact je tak seriál v zásadě adaptací čtyři knih téhle šestákové série, která na poli béčkové akce sbírala ostruhy, ještě když vám teklo mlíko po bradě.

Odstřelovač má na Prima COOL premiéru 15. prosince. Dál ho můžete sledovat každé úterý večer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný