14. prosince 2020 00:01

Odstřelovač na Prima COOL: V úterý 15. prosince začíná seriálová verze akční řežby

Elitní odstřelovač námořní pěchoty Bob Lee Swagger byl falešně obviněn z atentátu na prezidenta. Z hrdiny a válečného veterána se tím pádem stává cíl. Statečnému mariňákovi nezbývá nic jiného než se dát na útěk. Podaří se mu vyhnout zadržení, uniknout agentům FBI, odhalit nebezpečné spiknutí a dopadnout skutečné zrádce?

Bob Lee Swagger (Ryan Phillippe) je elitní odstřelovač námořní pěchoty ve výslužbě. Do akce se znovu vrací, když ho jeho bývalý nadřízený, kapitán Isaac Johnson (Omar Epps), požádá o pomoc.

Johnson teď pracuje pro tajnou službu a má na starosti zajistit bezpečnost během setkání amerického a ukrajinského prezidenta v Seattlu. Chce, aby Swagger zkontroloval všechna potenciálně nebezpečná místa, ze kterých by mohl odstřelovač spáchat atentát.

Swagger souhlasí, ale v kritický okamžik nedokáže zabránit tomu, aby někdo na prezidenty skutečně nevystřelil. Okamžitě se stává nejen hlavním podezřelým, ale i obětí spiknutí. Zjišťuje, že Johnson chce z něho udělat obětního beránka, a nezbývá mu nic jiného než se dát na útěk.

Podaří se mu zůstat vždy o krok napřed před pronásledovateli z tajné služby a FBI? Musí! Swagger má jedinou šanci. Aby se mohl znovu vrátit k manželce a dospívající dceři, musí odhalit zákeřné spiknutí a dopadnout skutečné zrádce.

Zajímavosti:

 • Americký akční seriál Odstřelovač měl premiéru v listopadu 2016. Postupně vznikly celkem tři série a dohromady 31 epizod.
 • Odstřelovač vznikl na motivy stejnojmenného filmového akčního thrilleru z roku 2007, ve kterém si zahrál Mark Wahlberg, a románu Point of Impact spisovatele Stephena Huntera.
 • Hlavní hrdina seriálu Bob Lee Swagger je zároveň hrdinou Hunterovy knižní série.
 • Seriál čerpá nejen z prvního dílu Hunterovy knižní série Point of View, ale i následujících dílů.
 • Mark Wahlberg je jedním z producentů seriálu.
 • V hlavní roli seriálu hraje Ryan Phillippe (Velmi nebezpečné známosti, Crash, Gosford Park).
 • Podle Ryana Phillippa mu Mark Wahlberg řekl, že miluje postavu odstřelovače a že Phillippe byl jeho první volba, kdo by si ho měl v seriálu zahrát.
 • Jedním z důvodů, proč Ryan Phillippe přijal roli odstřelovače, je ten, že mu bylo 42 let a uvědomoval si, že už mu nezbývá mnoho času na to, aby mohl hrát drsného akčního hrdinu.
 • Ryan Phillippe trval na tom, že sám zvládne všechny své kaskadérské kousky i proto, že se od dětství věnuje bojovým uměním a udržuje se v dobré formě.
 • Ryan Phillippe se nevyhnul ani skoku z balkonu ve čtvrtém patře na střechu dole stojícího auta. Byl přitom jištěný speciálním lanem, ale říká, že i tak měl pocit, jako by měl spáchat sebevraždu.
 • Ryan Phillippe říká, že nešlo o to, aby se cítil jako chlap. Phillippe se nenechal zastoupit kaskadérem, protože dnešní televizní seriály jsou podle jeho slov už tak dobré a jejich diváci tak všímaví, že si schválně dávají pozor, aby jim neušel střih, ve kterém zastupuje herce kaskadér. Hlavní hrdina si musí poradit sám proti celému světu, a tak Phillipe chtěl, aby diváci viděli ve všech záběrech jeho tvář.
 • Ryan Phillippe se podílel také na choreografii akčních scén. Říká, že pomohl vymyslet nové a zajímavé způsoby, jak a čím někoho udeřit a zranit, a že ho to velice bavilo. Phillippe chtěl, aby akční scény měly nepříjemně drsnou atmosféru a aby se v nich hlavní hrdina rval jako zvíře. Protože když se člověk ocitne zahnaný do kouta a bojuje o holý život, jde přes mrtvoly, rve se zuby nehty, hlava nehlava.
 • Ryan Phillippe tvrdí, že seriál Odstřelovač žádným způsobem neoslavuje střelné zbraně, ale přistupuje k nim s patřičným respektem. Phillippe prozrazuje, že strávil několik hodin tréninkem ve společnosti mariňáků z vojenské základny Camp Pendleton. Muži a ženy se zkušenostmi z armády se podíleli také na natáčení a hercům to prospělo. Phillippe kromě toho tvrdí, že Odstřelovač převrací zavedené představy na hlavu, protože hlavní hrdina hned na začátku seriálu odzbrojuje příliš lehkovážné a neopatrné lovce.
 • Ryan Phillippe říká, že během příprav na natáčení o sobě zjistil, že má přirozený talent na střelbu. Podařilo se mu zasáhnout třiceticentimetrový terč z 800 metrů hned napodruhé a na mariňáky to podle jeho slov udělalo velký dojem.
 • Ryan Phillippe zároveň seriál produkuje.
 • Původní datum premiéry ve Spojených státech amerických muselo být dvakrát zrušeno a odsunuto na později kvůli tragickým událostem smrtící střelby na policisty, k nimž došlo 7. července 2016 v Dallasu a 17. července v Baton Rouge.
 • Natáčení seriálu se neobešlo bez nepříjemných nehod. 6. července 2016 herec Tom Sizemore omylem srazil jednoho z kaskadérů během natáčení jedné scény na letišti Aqua Dulce.
 • Počet epizod druhé série musel být snížen z plánovaných deseti na pouhých osm, protože hlavní hvězda seriálu Ryan Phillippe si 16. července 2017 zlomil nohu (k nehodě došlo mimo natáčení).
 • Autor knižní předlohy Stephen Hunter si zahrál muže v obchodě se střeleckými potřebami, který pomůže pronásledovanému hlavnímu hrdinovi (v první epizodě první série).
 • Jednou z důležitých postav seriálu je zvláštní agentka FBI Nadine Memphisová, která má na starosti případ prchajícího odstřelovače. V knižní předloze je to muž jménem Nick Memphis.
 • V úvodní znělce seriálu se objevuje slovní spojení „SEMPER FI“. To je zkratka pro latinské sousloví „Semper Fidelis“, které je heslem americké námořní pěchoty a znamená „vždy věrní“.
 • Ve vedlejších rolích se objevují známé tváře televizní obrazovky jako William Fichtner (Útěk z vězení, Máma, Černý jestřáb sestřelen), Tom Sizemore (Černý jestřáb sestřelen, Pearl Harbor, Zachraňte vojína Ryana), Rob Brown (Tréme), Desmond Harrington (Dexter, Superdrbna), Beverly D’Angelo (Bláznivá dovolená, Bláznivá dovolená v Las Vegas, Vánoční prázdniny), Todd Lowe (Gilmorova děvčata, True Blood – Pravá krev), Jaina Lee Ortizová (Station 19), Harry Hamlin (Šílenci z Manhattanu, Právo v Los Angeles) nebo Derek Phillips (Světla páteční noci).

Postavy:

Bob Lee Swagger (Ryan Phillippe) Zkušený, perfektně vytrénovaný elitní odstřelovač námořní pěchoty se sám stává terčem, když je falešně obviněn z atentátu na prezidenta. Je na útěku a ve snaze odhalit tajuplné, nebezpečné spiknutí musí bojovat sám proti všem.

Ryan Phillippe Americký herec se narodil 10. září 1974 v městě New Castle ve státě Delaware. Prosadil se rolí v soap opeře One Life to Live. Zahrál si ve filmech Velmi nebezpečné známosti, Tajemství loňského léta, Crash, Gosford Park, Studio 54 nebo v seriálech Odstřelovač a Patty Hewes – nebezpečná advokátka. Má tři sestry. Jeho rodina je francouzského původu. V mládí získal černý pásek v taekwondu. Jeho bývalou manželkou je herečka Reese Witherspoonová, se kterou má dceru a syna. Jeho bývalými přítelkyněmi jsou herečka Abbie Cornishová a herečka a modelka Alexis Knappová, se kterou má dceru. V březnu 2017 ho bývalá přítelkyně Paulina Slagterová obvinila z toho, že ji obtěžuje textovými zprávami. V září 2017 ho bývalá přítelkyně Elsie Hewittová obvinila, že ji údajně udeřil, kopl a shodil ze schodů, později došlo k soudnímu vyrovnání.

Isaac Johnson (Omar Epps) Swaggerův bývalý nadřízený z námořnictva pracuje pro tajnou službu. Je zapojený do spiknutí a chce udělat ze Swaggera obětního beránka.

Omar Epps Americký herec se narodil 20. července 1973 v newyorské čtvrti Brooklyn. Zahrál si v seriálech Pohotovost, Resurrection, Dr. House a Odstřelovač. Jeho rodiče se rozvedli a matka ho vychovávala sama. V deseti letech začal psát poezii, povídky a písničky. Vystudoval konzervatoř. Než se stal hercem, měl rapovou skupinu Wolfpack. Jeho dobrým, dlouholetým přítelem je herec a komik Marlon Wayans. Jeho manželkou je zpěvačka Keisha Spiveyová z R&B skupiny Total, se kterou má dceru a syna. Další dceru má z předchozího vztahu.

Julie Swaggerová (Shantel VanSantenová) Swaggerova manželka.

Shantel VanSantenová Americká modelka a herečka se narodila 25. července 1985 v minnesotském městě Luverne. Zahrála si ve filmu Nezvratný osud a v seriálech Odstřelovač, Flash, One Tree Hill a For All Mankind. Její rodina je částečně nizozemského a norského původu. Vyrůstala v Texasu. Modelingu se věnovala od patnácti let.

Nadine Memphisová (Cynthia Addai-Robinsonová) Zvláštní agentka FBI, která vyšetřuje případ atentátu na prezidenta a je Swaggerovi na stopě.

Cynthia Addai-Robinsonová Americká herečka se narodila 12. ledna 1980 v anglické metropoli Londýn. Zahrála si v seriálech Odstřelovač, Arrow a Spartakus. Její matka pochází z Ghany, její otec pocházel ze Spojených států amerických. Když jí byly čtyři roky, přestěhovala se do USA. Vyrůstala na předměstí Washingtonu D.C., vystudovala konzervatoř Tisch School of Fine Arts. Studovala herectví v New Yorku a věnovala se také baletu, jazzovému tanci a stepu. Během natáčení závěrečné řady seriálu Spartakus trénovala s členy speciálních jednotek NAVY Seals a New Zealand Special Air Service.

Jack Payne (Eddie McClintock) Záhadný muž zapojený do tajuplného spiknutí, kvůli kterému byl Swagger falešně obviněn.

Eddie McClintock Americký herec se narodil 27. května 1967 ve městě Canton ve státě Ohio. Zahrál si v seriálech Odstřelovač, Sběratelé kostí, Skladiště 13 nebo Crumbs. Když se jeho rodiče rozvedli, vychovával ho otec. Vystudoval design a navrhl grafickou podobu alba V is for Vagina od skupiny Puscifer. Než se stal hercem, věnoval se také wrestlingu a pracoval jako asistent produkce. Je ženatý a má dva syny.

Odstřelovač má na Prima COOL premiéru 15. prosince. Dál ho můžete sledovat každé úterý večer.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný