26. října 2020 00:01

Odkaz budoucnosti na Prima COOL: V pondělí 26. října začínají Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy

Když geniální synek obyčejné rodinky naváže kontakt se svým potomkem z 33. století, všechno se mění! V prvních dílech kultovního seriálu si legendární Smolíkovi musí poradit s urychlovačem výroby, usměrňovačem času, nebo dokonce meteoromutomotorem. Na futuristické vynálezy není rodinka ze 70. let 20. století vůbec připravena, a její banální problémy se proto o to více komplikují.

Smolíkovi jsou obyčejná rodinka z maďarské Budapešti, která žije běžný život… Dokud se ovšem jejich geniálnímu synkovi nepodaří navázat kontakt se svým potomkem z 33. století!

Tím se všechno mění. Zdánlivě banální problémy Smolíkových se komplikují o to víc, že jim z budoucnosti dorazí „na pomoc“ vynálezy, na které není v 70. letech 20. století lidstvo připraveno – a Smolíkovi už vůbec ne…

Nepomáhá ani to, že se do jejich patálií často připlete zvědavý soused Halíř. A tak si Smolíkovi musí poradit s urychlovačem výroby, usměrňovačem času, létajícím talířem, nebo dokonce meteoromutomotorem. Nenechte si ujít první díly kultovního seriálu!

Zajímavosti:

  • Maďarský animovaný seriál o kultovní rodince Smolíkových měl premiéru v roce 1970.
  • Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy je prvním seriálem o rodince Smolíkových. V roce 1973 vznikla ještě Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka a v roce 1980 měl premiéru seriál Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy.
  • Seriál má celkem 13 dílů.
  • Smolíkovi jsou kultovními hrdiny, kteří mají dodnes fanoušky nejen v Maďarsku, ale také v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Itálii, Nizozemsku, Německu a dalších zemích.
  • Seriály s rodinkou Smolíkových vznikaly podobně jako Simpsonovi nebo Griffinovi primárně pro dospělé diváky. Proto jsou satirické a plné narážek na lidské a společenské neřesti.
  • V roce 2005 se začalo pracovat na novém seriálu, ve kterém se rodina Smolíkových měla potýkat s počítači a internetem. Ale kvůli nedostatečnému financování nakonec seriál nevznikl.

Postavy:

Pepa Smolík Ládíkův otec je hloupý, neschopný, otylý a nic se mu nedaří. Je předchůdcem Homera Simpsona.

Gábi Smolíková Ládíkova matka je ve skutečnosti hlavou rodiny, i když není o mnoho chytřejší než její manžel. Bývá nešťastná z toho, za koho se to provdala.

Týna Smolíková Ládíkova sestra je náctiletá dívka s vlastními, mnohem důležitějšími starostmi. Bratra moc nemusí a pořád se s ním hašteří.

Vladimír Smolík Malý kluk přezdívaný Ládík je geniálním dítětem, které překvapuje všechny svými vynálezy. Sestru moc nemusí a pořád se s ní hašteří.

Zorro Pes a Ládíkův nejlepší přítel se díky němu naučil mluvit, takže je dokonalým společníkem na podivuhodných cestách.

Halíř Zvědavý soused Smolíkových, který často strká nos tam, kam nemá.

Seriál Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy začíná na Prima COOL 26. října a poběží každé pondělí ve 20:40.

V našem archivu si můžete zdarma přehrát všech 13 dílů Podivuhodných prázdnin rodiny Smolíkovy!

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný