7. února 2017 16:11

Od Matrixu k Osvícení: 5 nejpamátnějších (párů) filmových dvojčat

Replikant - upoutávka

Protože dva jsou lepší než jeden!

Jeden Jean-Claude Van Damme filmovému světu zjevně nestačí – ve čtvrtečním cooltovním movie Replikant si proto postavu JCVD budou hrdinové muset naklonovat, aby s pomocí klonu dopadli padoucha s tváří JCVD! Ještě než tenhle netradičně pojatý akční masomlejn ve 22.15 započne, připomeňte si pět párů důvodů, proč jsou podobná dvojčata ve filmu obvykle děsivější než týden před výplatou!

5) Kaufmanovi (Adaptace)

Jenom málo filmů si dovedlo s principy dvojčat pohrát tak jako právě Adaptace. Snímek skrze dvojroli Nicolase Cage (rozhodně nejkreativnější) freudovsky vykreslí dvě dvojčata, z nichž jedno (autor a scenárista) je tlusté, škaredější a introvertnější, zatímco druhé je frajer, na něhož se děvčata lepí jako mouchy na mucholapku! Kombinace komplexních psychologických metafor (oba jsou vlastně různé stránky jediného scenáristy), hry na pravdu (film se tváří jako skutečný příběh, ale zjevně jím není) a černé komedie činí z Adaptace možná nejlepší film Nica Cage!

4) Julius a Vincent (Dvojčata)

Jistě, je pravda, že Julius a Vincent jsou dvojčata, která vlastně už na první pohled nejsou dvojčata. Reitmanova komedie o nepravděpodobné dvojici vzešlé z genetických pokusů sice patří mezi nejbizarnější role Arnolda Schwarzeneggera, právě proto si však film dodnes někdo vůbec pamatuje. Dvojčata jsou tak hrozná, že jsou doslova kulturním artiklem! Koneckonců, i tenhle pár dokazuje míru hororu, která s dvojčaty souvisí.

3) Digidvojčata (Matrix Reloaded)

Na druhém Matrixu toho není mnoho dobrého – krom kruté honičky na dálnici však mezi ty nejlepší elementy patří dvojice „virů“ ve formě albínských dvojčat schopných procházet pevnou hmotou. Díky ní měla tahle digidvojčata potenciál skoro na stejnou děsivost, jako byla schopnost „teleportace do lidí“ u agenta Smithe v jedničce. Ačkoliv ji film nikdy úplně nenaplnil, nebude daleko od pravdy, pokud dvojčata ve dvojce označíme za děsivější, než byl přehrávající znovuoživený Smith sám!

2) "Alfred Borden" (Dokonalý trik)

Tady to bude trochu ošemetné, neradi bychom totiž někomu vyspoilerovali geniální pointu Dokonalého triku. Byla by totiž skutečně velká škoda, kdybychom vám vyzradili, že se na konci filmu ukáže, že je postava Christiana Balea ve skutečnosti složena ze dvou dvojčat, díky čemuž mohla po celou dobu páchat své famózní triky. Ačkoliv jen za cenu toho, že to trpitelsky musela po celý život tajit!

1) Dvojčátka (Osvícení)

Jenom dvojčátka z Osvícení však dosahují skutečně famózní míry zapsání se do historie kinematografie. Paradoxně protože nic nedělají – pouze si jich všimne dětský hlavní hrdina při své jízdě opuštěným hotelem a kouká, jak na něj koukaj. Právě ono „nic“ je však nejhororovější, protože si jej divák může interpretovat zcela jinak. Ironií osudu přitom dětské herečky při natáčení neměly vůbec páru, že hrají v budoucím hororu…

Replikant je na Prima COOL k vidění již ve čtvrtek ve 22.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný