4. března 2016 14:25

Od Marťana ke Gravitaci: 5 nejlepších výprav do vesmíru

Smrtící Slunce (1) - upoutávka

Vzhůru do nekonečna, a ještě dál!

Vyhlídkový let kolem Měsíce se vlivem nečekaného maléru ocitne na kolizním kurzu se Sluncem. Jediná šance na záchranu tkví v riskantní vesmírné misi. Tak praví náš sobotní biják Smrtící slunce, který startuje na COOLu ve 20.00. Astronauti to holt nemají snadné - skoro pokaždé, když se vydají na výlet, kouká z toho malér. Tedy, alespoň podle pěti dalších vybraných bijáků.

Gravitace

Obyčejná mise k Hubblově teleskopu se po několika nešťastných kolizích rázem mění na souboj o přežití! Oběžná dráha se totiž kaskádově plní dalšími a dalšími úlomky, které demolují satelity, raketoplán, i rozličné vesmírné stanice. Sandra Bullock při své snaze o přežití naštěstí oplývá nejen pořádným rancem štěstí, ale i schopností pilotovat nejrůznější kosmické lodě, ať už jsou ruské anebo čínské, byť se na Zemi živí jako doktorka. Vidíte, co s lidmi ten vesmír dělá!

Marťan

To Matt Damon si v loňské autentické komedii Marťan odbyl daleko horší kosmickou řeholi - musel totiž víc jak rok pojídat jedině brambory! Osud astronauta, který byl zapomenut na Rudé planetě, ale svou inteligencí, talentem a s pomocí mocného boha Vědy dokázal přežít čekání na meziplanetární záchranu, byl však právě díky takovým maličkostem mnohem sympatičtější a v konečném důsledku i zábavnější. S tím ani Sandra v kosmických kalhotkách nic nenadělá.

Interstellar

A máme tu další snímek subžánru "Matt Damon je zachraňován", jeho astronaut z Interstellaru byl však mnohem méně sympatičtějšího ražení. Jeho chorý a zoufalý pokus o vlastní záchranu na úkor ostatních - dokonalý opak Marťana - však dokonale sedl k tónu celého apokalyptického Interstellaru. V tom totiž vesmírná mise nebyla činěna "jenom" pro vědecký pokrok, nýbrž se záměrem najít umírajícímu lidstvu nový vesmírný domov. A to už je nějaká výzva!

Europa Report

Zatímco většina filmových kosmonautů do vesmíru letí na křídlech NASA anebo podobné mezinárodní organizace, mise k Jupiterově měsíci Europa byla řízena soukromně - a zřejmě i kvůli tomu nikoho moc netrápilo, když se výprava v půli cesty odmlčela. Jak sumíruje nízkorozpočtový-ale-solidní snímek, svou cestu k Europě astronauti dokončili. A odhalili tam něco fenomenálního...

Drtivý dopad

Žádná kosmická paráda nemůže být kompletní bez zmínky mise k vražednému asteroidu či kometě. Obvykle na tomto místě popichujeme Armageddon, ale tentokrát dáme přednost jeho o fous autentičtějšímu "konkurentovi", Drtivému dopadu. Už jen zdejší kosmolet je totiž uvěřitelnější než pár raketoplánů oblétajících Měsíc. A na konci se navíc neobětuje pouze Bruce, nýbrž celá kosmická posádka!

Kosmonaut, ten prostě tvrdej chleba má! Smrtící Slunce vychází na COOLu už v sobotu večer ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný