23. června 2016 15:48

Od Hvězdné brány k Futuramě: 6 seriálů, které by měly okamžitě dostat pokračování

Hrdinové: Znovuzrození (1) - upoutávka

Králové a královny, kteří odešli příliš brzo.

Hrdinové jsou zpět! V pátek ve 20.15 na Prima COOL startuje miniseriál Hrdinové: Znovuzrození, která přímo navazuje na předešlé čtyři řady netradičního superhrdinského seroše! Tvůrci sami řekli, že nejde o hypotetickou pátou řadu, nýbrž rovnou jakousi desátou řadu – vizi, jak by měl seriál končit. Je to opožděný závěr, kterého se mnoho jiných seriálů jen tak nedočká. Vzpomněli jsme na patero jiných, které na podobný finiš stále čekají.

Hvězdná brána

Tři seriály, 17 řad, obrovská popularita. Přesto značka Hvězdná brána leží už několik let ladem. Jistě, neustále se mluví o plánovaném remaku a restartu ve filmové podobě. Jenže my bychom raději viděli novou generaci! Svět, který zná bránu, ale stále v něm žijí legendy počátku celého programu. O’Neill sice už notně sešel a napuchl, povstanou však jistě noví bojovníci vyzbrojení ironií. Prozatím je ale bohužel vznik čtvrtého seriálu doslova ve hvězdách...

Futurama

Simpsonovi úspěšně frčí víc jak čtvrtstoletí. Futurama tu s námi s dlouhatánskými přestávkami pobyla sotva 14 let a pak se odebrala na odpočinek. Jenže poptávka po kreslené satiře je pořád nemalá – a Futurama se už ne jednou, ale hned dvakrát probudila z klinické smrti. Můžeme jen doufat, že nezůstane ve stázi uvězněna napořád.

Threshold

Kdybychom měli vzpomenout na jeden seriál, který se v minulé dekádě neprávem dočkal zaříznutí, byl by to Threshold. Story o mimozemské kolonizaci nebyla nikdy tak seriózní a svižná jako zde, ačkoliv se o něco podobného pokusila řada dalších serošů. Scenáristé měli navíc připravený příběh o postupné kolonizaci na tři řady. Vůbec by nám nevadilo, kdyby znovu sehnali Carlu Gugino, Brenta Spinera a nyní již světově známého Petera Dinklage (který tu tak trochu začínal, takže si nezasloužil ani místo na fotce) a jali se vše dovyprávět!

Machři a šprti

I když nejde o sci-fi nebo fantastiku, tenhle krátce žijící seroš z roku 1999 udělal hvězdy z Judda Apatowa, Jamese Franca i Setha Rogena. Při pouhých 18 dílech šlo o cosi jako Teorii velkého třesku, ale na delším formátu. Leč svět nechtěl vidět víc – svižná dramedy ze střední školy plné nerdů a geeků tak zůstala uvězněna v osidlech času. Vzhledem k dnešní popularitě místního ansámblu by pokračování po dvaceti letech mohlo být hodně zajímavé!

Dinosauři

A ještě jednu perlu z dětství si dáme! Svérázný sitcom Dinosauři měl navzdory triviálnímu humoru velké klady ve své všeobjímající maskovitosti. Podobně jako Flinstoneovi si navíc mohl dovolit dělat netradiční satiru na naši moderní dobu. Vše pak zakončil jeden z nejdepresivnějších dílů televizní historie, v němž si Dinosauři zničí celý ekosystém a jsou odsouzeni k vyhynutí! Ledaže… by se Dinosauři ještě někdy vrátili a vše dopadlo zcela jinak. I když byl seriál rozumný asi jako strkání hlavy do rozpálené pece, přiznejte si, že chcete vidět víc!

Firefly

Je to zjevné, ale i víc jak desetiletku po zrušení téhle vesmírné kovbojky je její konec smutnou skutečností. Firefly měl vše – břitké postavy, fascinující vesmír, netradiční zápletky. A klapal jako dobře seštelovaný stroj. Přestože jsou jeho herci už někde jinde, na uzavírající minisérii – nebo třeba ŠEST DALŠÍCH ŘAD – by si podobně jako ansámbl z Akt X čas najít mohli. Můžeme jen snít.

Na rozdíl od Hrdinů. Třináctidílná minisérie Hrdinové: Znovuzrození totiž začíná již v pátek ve 20.15 na COOLu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný