4. května 2017 17:50

Od Harryho Pottera k Terminátorovi: 7 nejlepších filmových motorek

Nejlepší pohled na svět je z motorkářského sedla.

Je tu další úterý a spolu s ním i pokračování cesty Pavla Lišky, Jana Révaie a Egona Kulhánka po světě – další díl Moto cestou necestou totiž na COOLu startuje už dnes ve 20.15. Určitě v něm spatříte svérázné nahlédnutí na nové exotické lokace, ale nedočkáte se slavných filmových motorek, jež formovaly ukazování dvoukolových vozidel ve filmu i televizi. Že vás to trápí? Není problém. Přečtěte si před výletem s Moto cestou necestou naši děsně expertní topku!

7) Lightcycle

I když je k vidění jen v digitální realitě Trona, Lightcycle je instantní láska na dvou kolech. Krom esteticko-futuristického vzezření za sebou navíc nechává neproniknutelnou fortelnou zeď, díky čemuž jde o jasnou první volbu jak pro mnoho nerdů, tak i pro milovníky Donalda Trumpa!

6) Hagridova motorka

Jmenuje se Triumph a jelikož unese Hagrida, logicky jde o zázračnou mašinu. Nejenže umí létat, ale navíc jde o sajdkáru – a to je koncept, který je tak dojemně staromilský, že mu nejde nezvednout palec nahoru.

5) 1985 Kawasaki GPZ 900 R

Hlavním žihadlem Toma Cruise v Top Gunu byl sice Tomcat, když však zrovna neproháněl pérka ruským pilotům, drandil na motorce, která je tak boží, že se při pohledu na tohle duo ženám spontánně podlamovala kolena. Samozřejmě v naději, že nějak dopadnou na její sedlo!

4) 1990 Harley-Davidson Fat Boy FLSTF

Nelze také nevzpomenout na druhého Terminátora a nevybavit si před očima kultovní honičku mezi Arnieho vrnícím žihadlem, truckem a bicyklem. Bez brokovnice a rakouského svalovce by však byl appeal Fat Boye o fous horší...

3) Batpod

Batpod vypadá jako produkt lásky mezi motorkou a tankem. Co víc, tohle moto se umí samo vyloupnout z oddělaného Batmobilu. Kdyby se na motorku uměla rozložit všechna normální rozbitá auta, řekneme vám, svět by hned byl mnohem krásnější!

2) MoTo-erminátor!

Terminator Salvation má mnoho chyb – robotické motorky bez řídítek, avšak s kulomety, mezi ně ale ovšem nepatří. Jejich design navíc připomíná to nejlepší z H. R. Gigera, být to tedy na nás, všichni budoucí roboti by měli vypadat právě takto!

1) 1961 Triumph TR6 Trophy Bird

I když asi nejesenciálnějším motorkářským filmem navždy bude Bezstarostná jízda, titulními kárami tamních hrdinů jsou vlastně choppery – a pokud nás naučilo Pulp Fiction něco hodnotného, je dobré to rozlišovat! Do prvního místa tak dojel Triumph Trophy Bird z Velkého útěku s řidičem Stevem McQueenem – důvodem je už jen skutečnost, že si McQueen musel sám zahrát i svého pronásledovatele (pomocí převleku a chytrého stříhání), protože nikdo neuměl na téhle kráse jezdit tak dobře jako on!

Moto cestou necestou pokračuje v úterý ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný