15. dubna 2016 16:04

Od Drákuly k Bladeovi: 6 nejlepších upírů z filmů a televize

Agresivní virus I (5) - upoutávka

Už brousí zuby!

Pondělní seriál Agresivní virus se na COOLu rozjede na plné obrátky ve 22.00! Jak jste si mohli všimnout, místo obyčejného příběhu o ebole se Agresivní virus zvrhává do upířího opusu o pádu lidstva. Postavy nalevo a napravo začínají sát své sousedy, jsme ale stále teprve na začátku. Vývoj situace je prostě ideální k tomu si přelouskat nejkultovnější upíry historie

6) Blade

I když je Blade vlastně jenom poloviční upír, rudá lidská malináda rozšiřuje zorničky i jemu. Blade navíc sice platí za lovce krvosajů, zároveň se ale lehce pokrytecky s tesákovou rasou spojil proti většímu zlu. Za to se na frajera, který nosí sluneční brýle i ve tmě, ovšem přece nelze zlobit!

5) Hrabě Orlok

Starý dobrý Nosferatu ovlivnil vzhled upírů na století dopředu! Někdejší hororový snímek F. W. Murnaua přitom ironicky vznikl jako neautorizovaná adaptace Drákuly – a musel proto změnit upírákovo jméno. Německý herec Max Schreck však v jeho roli podal tak fenomenálně přesvědčivý výkon, že si filmaři neodpustili v roce 2000 natočit snímek o natáčení Nosferatu, v němž ze Schrecka udělali skutečného upíra.

4) Eva

Dramatických filmů, v nichž upíři místo devastace lidské rasy raději dlouze filozofují, je celá řada. Stačí vzpomenout na Interview s upírem a božanského Lestata de Lioncourta s tváří Toma Cruise. Jenže doba pokročila a Lestat skončil v propasti dějin. Dáme proto přesnost dámě Evě z hipsteřiny Přežijí jen milenci. Kdyby nebylo mnoho jiných důvodů, nikdo jiný než Tilda Swinton se při popíjení krve z pohárku nedovede tvářit tak opojně orgasticky!

3) Hrabě Drákula

Originál může být jen jeden – ve světě filmu je však i tohoto originálu mnoho verzí. Už jen pro úctu ke stáří nicméně musíme zvolit Drákulu Christophera Lee z roku 1958. Ač Lee se svým přednesem přišel až po verzi Drákuly od Bely Lugosiho, jeho návykově svůdný přednes by dostal kolena diváky po celé Americe! Leeho verze byla zřejmě prvním příkladem, kdy se polidšťování vampírů zvrhlo, protože se ho většina diváků nebála, ale naopak po doteku tesáků toužila!

2) Spike

Pro pár jmen si budeme muset odskočit do světa televize – ve filmu totiž upíři příliš často platí za záporáky, což poněkud limituje paletu jejich emocí a typů. Spike z Buffy a Angela sice rovněž nejde pro sarkasmus či násilí daleko, už jen pro kukuč a charisma James Marsterse však v zábavnosti překonává i spoustu vampů nad ním. Připravte se, blížíme se totiž na vrchol žebříčku!

Edward Cullen

Haha, děláme si samozřejmě srandu! Ufňukaného zářivce si škrtáme a jedeme dále. Sorry, Ede.

1) Eric Northman

Nic naplat, máme-li vybrat nejpopulárnějšího krvosaje poslední doby, který zároveň nepůsobí jako emař, musí jít o ústředního borce z Pravé krve. Eric navíc není žádné nafoukané princátko. Postava, která udělala z Alexandera Skarsgårda sexuální symbol, platí za tisíc let starého Vikinga, který se dnes živí jako majitel nočního klubu. A to je na cool stupnici hned o několik řádů výše než většina jeho kolegů!

Agresivní virus zatne své tesáky do programu Prima COOL v pondělí ve 22.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný