1. prosince 2016 13:01

Od Deadpoola ke Hře o trůny: 7 nejlepších rolí herců z Hvězdné brány

Ztracený poklad Aztéků - upoutávka

Někdo šel za lepším, někdo... zase jinam.

V sobotu večer se vám na Prima COOL představí jedna stará známá tvář - od 20.00 se totiž jako dobrodružný archeolog ve filmu Ztracený poklad Aztéků objeví Michael Shanks alias doktor Daniel Jackson z Hvězdné brány! Béčkový biják z roku 2008 připomíná, jaký je osud jednoho z herců Hvězdné brány po konci Hvězdné brány. Znáte ale i další z úspěšnějších harcovníků? Vzpomněli jsme na ně za vás!

Richard Dean Anderson (Jack O'Neill)

Role mimo SG: MacGyver

První role je samozřejmě známá všem. RDA se proslavil rolí osmdesátkového dobrodruha a superkutila tak okázale, že byl právě kvůli ní vybrán do pozdější role Jacka. Hvězdná brána totiž potřebovala tvář, kterou zná každý. Dalo by se přitom argumentovat, že všeobecně slávu z MacGyvera nepřekonal ani skrze Hvězdnou bránu...

Morena Baccarin (Adria)

Role mimo SG: Deadpool, Firefly

Většina jmen našeho seznamu má známější dílka až po konci svého působení ve Hvězdné bráně, RDA zase před jejím počátkem. Morena Baccarin je výjimkou, jež má díla z obou stran - zamilovali jsme si ji samozřejmě už v kultovním Firefly, ve světě velkého filmu ovšem zaskórovala i letos s Deadpoolem.

Claudia Black (Vala Mal Doran)

Role mimo SG: Farscape

Claudia Black (spolu s Benem Browderem - Cameronem Mitchellem) získala ostruhy v další sci-fi před svým nástupem do Hvězdné brány. Farscape, seriál plný loutek, hvězdných válek a bizarního humoru, ji představil jako ultradrsnou kosmickou vojandu s citem pro drama. Po Hvězdné bráně ji však můžete znát i jako hlas admirálky Xen od quarianů z Mass Effectu 2 a 3.

Jason Momoa (Ronon Dex)

Role mimo SG: Hra o trůny, Liga spravedlnosti + Aquaman

Velký průlom zaznamenal i Jason Momoa, jehož proslavil drsňák Ronon Dex ve Stargate Atlantis. Netrvalo dlouho a jeho dredatý svalovec rozdával rány jako Khal Drogo ve Hře o trůny a vysloužil si tím mezinárodní věhlas. I díky tomu nedávno získal roli Aquamana ve filmovém světě DC Comics.

Grace Park (Lt. Satterfield)

Role mimo SG: Battlestar Galactica

Za to Grace Park se ve Hvězdné bráně sotva mihla - jako mladá členka trénovaného SG týmu dostala pět minut slávy v díle Zkouška ohněm. I pár let na to už však dostala své důležité přiřazení - jako pilotka v seriálu Battlestar Galactica, který rovněž neměl ke sci-fi bojišti příliš daleko!

William Devane (president Henry Hayes)

Role mimo SG: Temný rytíř povstal a 24 hodin

Notně kuriózní roli má televizní veterán Will Devane, který v Hvězdné bráně po několik řad sloužil jako fiktivní prezident Hayes. Devaneova tvář, rezonující respektem, mu totiž ironicky zajistila hned několik podobných rolí! Nejprve prezidenta v seriálu 24 hodin, poté v komiksovce Temný rytíř povstal. Skoro se tak jednomu zachce přemýšlet, jestli nejsou světy těchhle tří děl nějak propojené...

Ming-Na Wen (Camile Wray)

Role mimo SG: Agenti S.H.I.E.L.D.u

Přehled tváří zakončíme kráskou, jíž znáte původně ze Stargate Universe. I zde však najdeme paradoxy - zatímco v téhle scifárně hrála dnes třiapadesátiletá (!) Ming-Na Wen pacifistickou diplomatku, brzy po zrušení 2. řady SGU se stala Agentkou S.H.I.E.L.D.u, která rozdává rány na potkání!

Hvězdná brána se na Prima COOL otevírá každý všední den v 15.35 a Ztracený poklad Aztéků začíná už v sobotu večer ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný