5. srpna 2016 16:08

Od Buffy k Firefly: 4 nejvíc démoničtí seriáloví kazatelé

Grimm V (16) - upoutávka

„Ve jménu otce, syna a hlavně satana svatého!“

Pondělní Grimm bude ve 20.15 patřit ďábelským kazatelům! Právě jednoho takového totiž musí nahánět hlavní partička kolem Nicka. Půjde o drsňáka, nebo o klasického padoucha? Obou typů netradičních kazatelů je totiž ve filmech a seriálech habaděj!

Caleb

Ještě předtím, než Nathan Fillion začal hrát všemi mastmi a charismatem lubrikovaného kapitána vesmírné lodi ve Firefly, střihl si v Buffy docela odlišnou roli psychopatického sadistického vraha. Nejprve týpek s kolárkem, co akorát nenávidí ženy – a taky začínající sériový vrah – se postupem času zakouká do prastarého zla. To si asociuje se skutečným bohem a souboj s Buffy je na spadnutí.

Fillion mimochodem svou roli sehrál s tak solidním odkapávajícím hnusem, že je vlastně s podivem, že z něho vyrostl takový megaklaďas.

Kazatel Jesse Custer

Na odvrácené straně barikády pak stojí Jesse Custer, drsný kněz z generického amerického městečka, který se shodou okolností stane hostitelem nadpřirozené bytosti makabrózní síly! Jessemu, někdejšímu gangsterovi, to stále nebrání pít jako duha a kouřit jako fabrika – díky svým novým superschopnostem vlastně akorát získává nový způsob, jak šířit své pojetí boží pravdy a lásky. Nejprve tak činil v komiksu, nově však láme ruce i ve stejnojmenném solidním seriálu!

Kai Winn

Nač být obyčejným knězem ve službách zla, když můžete být papežem ve službách zla! Právě to se přihodilo postavě s "kainovským" jménem Kai Winn ze seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět. Tahle vůdkyně náboženské frakce ufounů jménem Bajorani představila to "nejlepší" z náboženského tmářství a dogmatismu v jinak racionálním světě Star Treku. Nejlepší na seriálu je přitom skutečnost, že Kai Winn nikdy – tedy skoro až do konce – nebyla čistě negativní postavou, naopak měla své světlé chvíle. Okamžik, kdy do galaxie skoro pomohla vypustit prastaré ultrazlé bytosti, tak nakonec byl překvapením i pro ni samotnou.

Pastor Book

Někde mezi oběma světy pak stojí pastor Book z Firefly, mimochodem již druhého seriálu od Josse Whedona v našem seznamu. Book je nepokrytě cool – ačkoliv je knězem, nebojí se palných zbraní a rozdávání ran, pokud si to situace vyžaduje. Zároveň však seriál poměrně okatě naznačuje, že Book není, čím se zdá být. Firefly a jeho finální film Serenity nikdy neukážou jeho pravou identitu, fanoušci se tak navěky mohou dohadovat, zdali byl Book "jenom" někdejším vládním agentem, kterého jeho řemeslo přestalo bavit, anebo byl skutečným dvojitým agentem, který by našim hrdinům dříve či později nalil trochu Jidášova vína.

Grimm startuje v pondělí od 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný