10. října 2016 17:24

Od autovlaku k raketoplánu: 4 nejlepší výzvy z Top Gearu

Raketoplán nesmí chybět!

S koncem staré éry Top Gearu nezbývá, než se kochat tím nejlepším, s čím přišla na svět – a díky pořadu To nejlepší z Top Gearu tak můžete učinit doslova! První speciální díl bude k vidění na COOLu v úterý od 20.15, a to je ideální čas si sesumírovat, na co se lze těšit. Vzpomněli jsme na čtyři neuvěřitelné výzvy, jimiž Top Gear vyrazil světu dech!

Obojživelná auta

Dost možná nejzábavnější challenge působil jako poklona agentovi 007. Kluci rozdělení do dvou týmů si dali za cíl vytvořit obojživelná auta a přeplavat s nimi kilometr a půl široké jezero.

Výsledkem bylo několik strojů – Hammondův VW Dampervan se ihned potopil, naopak Clarksonova Toyota Hilux si vedla náramně dobře, podobně jako Mayův Trimph Herald.

Automobilový vláček

Vlaky jsou fajn prostředek dopravy, klukům z Top Gearu však poněkud vadilo, že jsou příliš... drahé. Má to svůj důvod, na jediný vagon padne oceli jako na tucty aut. A nebyli by to oni, kdyby se nepokusili vše vyřešit po svém!

Nakonec jsme tak na obrazovkách mohli spatřit svérázný závod mezi dvojicí vláčků sesmolených z několika silničních vozidel překopaných do souprav. Zatímco Clarkson řídil upravený Jaguár, Hammon a May vytvořili celou soupravu z karavanů! Výsledek byl otřesný, ale zábavný!

Autofotbal

Napadlo to kdysi snad každého z nás, jenom Top Gear to však v posledních dekádách realizoval před televizními kamerami. Automobilový fotbal si v šesté řadě pořadu vyzkoušeli Hammon a May s užití Toyot Aygos.

Segment se stal tak populární, že Hyundai inspirována Top Gearem sponzorovala celé mistrovství světa v autofotbalu v roce 2010! Jistě, bylo na čem stavět – jako první si autofotbal vyzkoušeli už v německém Karlsruhe v roce 1933. Vzdor staré tradici to ale byl Top Gear, kdo na autofotbal znovu upnul pozornost diváků.

Raketoplán Reliant Robin

Byl to největší nekomerční a nevojenský raketový start, který kdy uzřel evropský kontinent – a jeho realizace spadala právě do rukou kluků z Top Gearu. Pravda, hlavní díl práce stál na bedrech aeronautických inženýrů stojících mimo pořad, bez Top Gearu by však úsilí jejich práce nevidělo tolik diváků.

Konverze vozu Reliant Robin do modelu raketoplánu STS americké NASA přitom trvala jenom 12 dnů. Na konci celá sestava včetně pomocných raketových bloků vygenerovala 12 tun tahu. Právě pomocné motory se však neoddělily a vše nakonec končilo v efektivní ohnivé kouli.

To nejlepší z Top Gearu nastartuje motor už v úterý ve 20.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný