11. července 2016 10:00

Od Arrowa k Vikingům: 5 nejlepších akčních seriálů posledních let

Poslední loď II (2) - upoutávka

Seriály, které může televizi závidět i Hollywood.

Ve středu ve 20.15 začíná další díl premiérové 2. řady Poslední lodě. A opět bude narvaný krutopřísnou akcí, která je ostřejší než nová břitva! Akční seriály v poslední době bují příčně i podélně, a není se čemu divit – udělat solidní bitku a přestřelku na televizním rozpočtu ještě nikdy nebylo levnější. Vypíchli jsme proto ty nejodvážnější a nejlépe hodnocené matadory TV akce.

Vikingové

Tenhle seriál toho udělal pro popularizaci drsňáckého číra víc než kdokoliv jiný! Vikingové jsou historickou látkou převypravující příběh vikingského nájezdníka a sjednotitele Ragnara Lodbrooka. Někdejší mýtus dostal nové, sexy a drsnější kontury, a po dlouhé době učinil ze severských luhů a hájů zase cool zasazení!

Poslední loď

Ani Poslední loď nestojí stranou pozornosti. Ačkoliv její zápletka neplatí zrovna za oscarový příběh, seriál odsejpá jako zásobník věžičky Phalanx! Poslední loď k tomu dostává kladné body za maličkost, že epidemie tentokrát nemá formu zombie infekce, jak je dnes ve fikci prakticky tradicí. Leccos však prozrazuje už skutečnost, že producentem seriálu je Michael Bay, jenž je pověstný svými emotivními a akčně vymazalenými, avšak zároveň lehce natvrdlými filmy.

Lovci zločinců

Ani jeden z nejchytřejších sci-fi seriálů poslední doby nejde daleko pro ránu. Lovci zločinců, v originále známí jako Person of Interest, vyprávějí o partičce frajerů a frajerek, které vládní umělá inteligence informuje o potenciální kriminalitě, jíž se pak naši hrdinové snaží zastavit. Netradiční variace detektivky a kyberpunku, která de facto předpověděla i skutečné špiclování lidí skrze program NSA, se momentálně chystá do své poslední řady a už teď je jasné, že nám bude zatraceně chybět.

Arrow

Dává rozum, že v dnešní éře superhrdinských filmů nemůže stranou zůstat ani seriálový svět. Jeden z prvních produktů tohoto ranku byl před několika lety právě Arrow na motivy stejnojmenného komiksu o mladém zbohatlíkovi, který se batmanovsky rozhodne vyčistit své město od svoloče – tentokrát však za pomoci luku a šípu. Tenhle moderní Robin Hood, co dává bohatým i chudým zlosynům solidní čočky, je lehce jednodušší, avšak adrenalinem přetékající podívaná.

Agenti S.H.I.E.L.D.u

Zatímco Arrow přichází ze stáje DC Comics, „Agenti“ naopak kopají za marvelovky. A nekopají málo – několikrát se totiž seriál protne i s filmy, včetně výskytu samotného Nicka Furyho nebo Marie Hill. První řada Agentů je sice nejprve nudná jako nedělní škola – pak však dojde na odhalení Hydry z dvojky Kapitána Ameriky a výsledkem je jeden z nejlepších a nejvypečenějších zvratů žánrové televize poslední dekády!

Poslední loď vyplouvá na svou další misi už ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný