30. května 2022 14:15

4 věci, které chceme vidět v seriálu s Obi-Wanem Kenobim

Nový trailer seriálu Obi-Wan Kenobi

Seriálový Obi-Wan Kenobi má ohromně těžkou pozici. Zároveň ale dokážeme vyjmenovat věci, které by se u něj neměly přehlédnout.

Skoro dvě dekády se o seriálovém Obi-Wanovi jen spekulovalo – a nyní se konečně stal realitou! Po tak dlouhém čekání má od něj spousta lidí různá očekávání. Co bychom v Kenobim, jehož první dva díly se docela povedly, chtěli vidět my?

04) Nový význam pro staré scény

Všichni doufáme, že nám Obi-Wan nadělí nový duel Dartha Vadera s jeho starým mistrem – a v podstatě už je potvrzené, že se nám tohle přání splní. Nicméně lhali bychom sami sobě, kdybychom nepřiznali, že chceme v Kenobim vidět mnohem víc podobně osudových scén.

Jen prázdné rubačky nám ale nestačí. Prequelová trilogie změnila způsob, jakým se díváme na scény z trilogie původní, a to samé by nám měl dopřát Obi-Wan Kenobi. Chceme po něm mít pocit, že si ihned musíme pustit Epizodu IV – a že v ní leccos bude působit jinak než kdykoliv předtím.

03) Přerod Republiky v Impérium

Byla by nejspíš trochu nuda, kdyby se 100 % Obi-Wana odehrávalo jen na Tatooine – je proto super, že nás už druhý díl seriálu vzal na novou planetu. I nadále by každopádně bylo fajn navštěvovat nová místa a vidět jemné nuance toho, jaký vlastně byl život ve světě, kde se demokratická Republika měnila na autokratické Impérium.

To může znít jako trochu přehnaný požadavek, ale vzpomeňte si, jak příběh Epizody III o pádu svobody dodnes rezonuje při každých druhých volbách. Podmanivé vábení totality prostě souvisí jak se světem Star Wars, tak i s tím naším – a Obi-Wan může nabídnout doslova nadčasové okénko do toho, jak takový dílek vývoje společnosti vypadá. Takže se v příštích reálných volbách nebude vytahovat jen Padmé z Epizody III, ale třeba i Obi-Wan z... Obi-Wana!

02) Pomrknutí do budoucna

Víme, co se dělo před Obi-Wanem. Víme, co se bude dít i po něm. Samotná kampaň Inkvizitorů proti zbylým Jediům sice není tak dobře známa, ale je jasné, že z ní nevyplyne něco, co by ovlivnilo děj Epizod IV až VI. Nicméně, to neznamená, že Obi-Wan nemůže mít nějaké nové a nečekané dopady...

Vlastně by po vzoru marvelovek mohl docela snadno položit základy pro nějaký další příběh odehrávající se mezi trilogiemi – anebo i pro další seroš (film, trilogii...) z předaleké galaxie. Podobná sranda nemusí hrát v ději první housle, ale rozhodně by bylo fajn dostat náznak toho, že Obi-Wanovy trampoty v jeho vlastním seriálu nebyly tak banální, abychom o nich doteď neslyšeli. Jedním dechem je však potřeba dodat, že by na tom neměla stát celá zápletka, protože seriál musí nabídnout hlavně...

01) Příběh stojící sám o sobě

Vše výše uvedené by v podstatě byl jen fajn bonus. Hlavně ale chceme, aby Obi-Wan nebyl pouze bezvýznamnou jednohubkou pro věrné fanoušky. Aby fungoval i pro někoho, kdo nezná celkový kontext mnoha Star Wars filmů, seriálů či dalších dílek, a aby prostě měl co říct o hlavní postavě a o světě kolem ní.

Až doposud jsme se totiž bez Obi-Wanových dobrodružství mezi Epizodami III a IV obešli – a nejspíš i proto, že se tvůrci báli náročnosti tohoto „mezipříběhu“. Schválení šestidílného seriálu by však mělo znamenat, že někdo tenhle oříšek rozlousknul. Nemůžeme se proto dočkat dalších čtyř epizod, ve kterých by se mohly dít velké věci. Byť samozřejmě jen pro nejoblíbenějšího rytíře Jedi a pro nejslavnějšího galaktického padoucha.

Zdroj: Autorský článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný