10. listopadu 2021 14:40

Pokračování seriálu Hvězdná brána: Kdo z SG-1 se má vrátit a jaká bude zápletka?

Konečně máme přesnější informace o tom, jak má vypadat velký návrat Hvězdné brány.

Uběhlo už více než deset let od doby, kdy na obrazovkách naposledy běžely nové díly seriálové Hvězdné brány (mluvíme samozřejmě o Hlubokém vesmíru). Pokračování celého propojeného univerza je však na cestě a spolutvůrce značky Brad Wright v rozhovoru pro magazín SYFY Wire prozradil, jaké postavy by se měly vrátit.

„Mým cílem je vytvořit něco nového, co bude zároveň ctít už existující svět ze sérií Atlantida a Hluboký vesmír, k čemuž patří i návrat některých známých tváří,“vysvětlil. Před kameru by se podle jeho plánů měli vrátit Richard Dean Anderson jako Jack O’Neill, Amanda Tapping jako čerstvá generálka Sam Carterová a Michael Shanks coby Daniel Jackson. Ty pak má samozřejmě doprovázet i několik mladších nových postav.

Příběh nové Hvězdné brány se rozhodně nemá točit v kruhu, ale vykročit novým směrem. „Chci, aby postavy čelily neustále novým výzvám. Existuje pořád ohromné množství příběhů, které jsme neodvyprávěli, a míst, která jsme nenavštívili,“ řekl Wright a naznačil zásadní dějový zvrat: „Myslím, že je načase, aby se svět dozvěděl o programu Stargate. Není správné držet všechnu tu technologii a tajnosti v době, kdy by ji lidstvo mohlo využít – třeba na řešení klimatické změny nebo nějaké pandemie... Budou muset s pravdou ven.

Přípravy seriálu pozdržel přesun držitelů autorských práv, studia Metro-Goldwyn-Mayer, pod křídla Amazonu. Ten by však měl zároveň umožnit, že bude mít pokračování patřičný rozpočet, výpravu i hvězdné obsazení. Teď už vlastně zbývá jediné – aby konečně dostalo oficiální zelenou!

Těšíte se?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Zábavný / Esport / Publicistický