19. června 2022 12:30

Hra o trůny dostává pokračování. Jednu z nejoblíbenějších postav si znovu zahraje původní herec

Hra o trůny jede dál. Na finále populárního fantasy eposu přímo naváže zbrusu nový seriál.

Kit Harington se vráti do role Jona Snowa v novém seriálovém projektu navázaném na Hru o trůny. Navíc půjde o přímé pokračování původního seriálu, takže bychom se mohli dočkat i některých dalších postav. Informaci přinesl renomovaný magazín The Hollywood Reporter.

V poslední osmé sérii Hry o trůny Jon Snow zjistil, že se ve skutečnosti jmenuje Aegon Targaryen a že je dědicem Železného trůnu. Nicméně králem se nestal, jelikož je po zabití Daenerys Targaryen, s níž předtím porazili Nočního krále a zlikvidovali hrozbu zničení světa, nucen odejít do vyhnanství za Zeď. A právě tímto obdobím se bude zabývat seriál, který se nachází teprve v ranné fázi vývoje.

Po skončení Hry o trůny se Kit Harington objevil jako Dane Whitman v marvelovce Eternals (2021) a účinkuje i na divadle – hraje hlavní roli v moderní adaptaci shakespearovské hry Jindřich V. v Národním divadle Londýn. Zároveň však bojuje se závislostí na alkoholu, o které promluvila jeho manželka Rose Leslie, s níž se seznámil právě při natáčení Hry o trůny.

Nový seriál s Jonem Snowem je už sedmým chystaným projektem navázaným na svět spisovatele George R. R. Martina. Nejbližším je prequelový seriál Rod draka, který odstartuje už na konci srpna. Tři další prequely jsou hrané a tři animované. Pouze Snow však bude přímo propojen s událostmi původní Hry o trůny, která si po mnohými zavrhovaném finále možná napraví reputaci.

Co říkáte na seriálový návrat Jona Snowa?

Zdroj: The Hollywood Reporter

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný