12. února 2018 06:02

Od Scary Movie 2 k Simpsonovým: 4 nejzábavnější parodie s démony

Exorcista (6) - upoutávka

Prokletě dobrá zábava!

V neděli ve 22.30 pokračuje na Prima COOL dalším pekelným dílem oceňovaný seriál Exorcista. A vězte, že u toho bude znovu tuhnout krev v žilách!

Pokud je pro vás představa satanského převzetí nebohého lidského těla až příliš děsivá, možná vezmete zavděk hrstí parodií, které na téma exorcismu vznikly. Původní Vymítač ďábla totiž ovlivnil pěknou řadu následovníků a někteří kráčeli v jeho šlépějích trochu netradičně...

04) Bláznivý exorcista

Nebyl by to Leslie Nielsen, aby krom svých parodií na policejní filmy nevytvořil i exorcistní variaci! Bláznivý exorcista z roku 1990 nezapře inspiraci v Bláznivé střele, má však v rukávu několik es. Jedním z nich je i účast Lindy Blair, která hrála i v původním Vymítači ďábla! A to je už panečku pořádný důvod věnovat téhle zánovní parodii dobrou pozornost.

03) Simpsonovi

Taktéž Simpsonovi a jejich bratříček Futurama vyplodili několik komických scének podobného ražení. Slavná je například scénka, kdy má profesor Farnsworth démona Pazuzu jako svého milovaného mazlíčka. Inu, budoucnost! Homer sám se do křížku s démony dostal rovněž několikrát, naposledy dokonce v 29. řadě, kdy se po posednutí Pazuzu nebál konvertovat ani malou Maggie!

02) Pos Eso

Skutečně moderních parodií na Vymítače není mnoho, ale jedna vznikla poměrně nedávno. Jedná se o španělský animovaný horor Pos Eso, a je-li vám téma démonského posednutí blízké, neměli byste si ho nechat uniknout. Pos Eso je sice v jádru komedií, obsahuje však takovou řádku odkazů na klasiku žánru, že může oslovit i běžné diváky. A funguje, i pokud jste Vymítače vůbec neviděli...

01) Scary Movie 2

Zřejmě nejznámější je však zápletka Scary Movie 2, která si po Vřískotu udělala zálusk právě na démonickou parodii. Celá baterie scén rozebírá na prvočástice původní okamžiky Vymítače (a jím inspirovaných bijáků) a servíruje divákům klasické pojetí filmové parodie z 90. let a přelomu milénia – tedy scénky, které "skoro" vypadají jako původní dílko, ale pak v nich začne někdo prdět, krkat anebo se ohánět sexuálně nabitými nápady!

Exorcista se na Prima COOL vrací v neděli ve 22.30.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný