20. března 2018 14:59

Shannara vs. Xena: 6 nejzábavnějších fantasy seriálů

Příběhy meče a magie, u kterých si potrháte bránici.

Již tuhle neděli se na Prima COOL vrací Letopisy rodu Shannara! Příběh z bájné země, který se motá kolem nejklasičtějších dobrodružství, boje proti přicházející temnotě a dalších typických fantasy eposů, navazuje na to nejlepší z jiných televizních příběhů meče a magie. Srovnali jsme tedy, jak si Shannara (co se týče veledůležitého humoru!) stojí ve srovnání s konkurencí.

06) Letopisy rodu Shannara

Vypsat všemožné i nemožné fantasy seroše by vydalo na diplomku. Soustřeďme se proto především na dílka, která jsou opravdu ZÁBAVNÁ, tedy taková, kde hlavní postavy nemají výčet traumat, který by položil na máry i doktora psychiatrie, jde u nich nenáročně relaxovat a namísto metafor trápení moderního věku nabízejí v první řadě dobrodružství. Shannara se svými příběhy o příchodu démonické hrozby a problémech v království elfů splňuje taková očekávání na jedničku. Navíc však přidává i sexy hrdiny a fígle, které znají hlavně hrdinové videoher.

05) Avatar: Legenda o Aangovi

Vyjmenovat dobré anime fantasy by bylo na hodně dlouhé lokte, a v první řadě bychom museli samozřejmě že zmínit Naruta. Máme-li se ale držet poslední dekády, je nutno zmínit především seriálového Avatara. Ačkoliv si jej v jeho éře lidé pletli se stejnojmenným sci-fi filmem, popřípadě s otřesnou hranou verzí od M. Night Shyamalana, seriálový Avatar umně přebíhá mezi vylíčením epické války v netradičním fantasy světě a klasickou story o dospívání jeho zkoušených dětských hrdinů. Nechybí typicky roztomilé vedlejší postavičky a serióznější zápletky jsou bez problémů prokládány vtipnějšími příhodami, které by byly doma i v leckterém sitcomu.

04) The Magicians

Harry Potter byl výborný nápad, ale ne každý si ujíždí na prostředí klasických britských internátních škol. The Magicians přenášejí potterovskou premisu školy čarodějů do amerikanizovaného prostředí, posouvají věk študáků z dětí na hormony nabušené teenagery a ve výsledku kříží svět studia kouzel spíše s čímsi, jako je X-Men. Seriálový formát samozřejmě znamená, že nejeden díl trochu smrtí korunou – The Magicians však přesto dovedou víc než solidně pobavit každého, kdo si u premisy „X-Men plus Harry Potter“ nadšením poslintá triko.

03) Bylo, nebylo

Jak by to vypadalo, kdyby pohádkové postavy žily v našem světě? Na to odpovídá seriálový hit Bylo, nebylo, který je vlastně takovou moderní verzí Arabely. Klasické pohádkové postavy tu žijí jak v magické zemi, tak i v moderním světě, a právě z nezvyklé dynamiky rozdílu obou světů tane polovina zábavy. Bonusem je využívání klasických pohádkových postav od Sněhurky po Mulan – svěží náhled na staré známé tváře tak v Bylo, nebylo umí vyčarovat nejeden parádní díl!

02) Xena

Prototypem podobných moderních lehčích fantasy je samozřejmě stará dobrá Xena! Princezna bojovnice sice uměla diváky překvapit na svou dobu odvážnými nápady (třeba naznačením lesbického vztahu Xeny a Gabriely), ale o pár minut později zase naservírovala zápletku, u níž se diváci museli bavit stejně dobře jako tvůrci během natáčení. Zatímco v takové Hře o trůny by epizoda parodující vylodění v Normandii působila nemístně, Xena si bez ztráty kytičky mohla dovolit právě takové – a rovněž mnohem ujetější – fantastické šílenosti!

01) Ash vs. Evil Dead

Na trůn ovšem musel usednout relativně nový Ash vs. Evil Dead. V první řadě za to může jeho hlavní hrdina – Bruce Campbell je jedním z nevtipnějších herců své generace a role Ashe s ním zůstane nejspíše až do smrti (jeho nebo naší). Ash vs. Evil Dead přitom nijak nezakrývá, že tu šlo o zábavu především – a co jiného taky čekat, když má zdejší hlavní hrdina namísto ruky motorovou pilu?!

Letopisy rodu Shannara se vracejí na Prima COOL v sobotu 25. března v 7.55 a poběží každou sobotu a neděli ráno.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný