29. prosince 2021 12:15

Nejstahovanější seriály roku 2021: Nejvíc se pirátily marvelovky. Která „vyhrála“?

Nepříjemný fenomén pirátství nepřekvapivě bujel i během pandemického roku 2021. A nejvíce na to doplatil Disney, jehož seriály z prostředí MCU bodovaly u internetových pirátů nejvýrazněji.

Blog TorrentFreak, který sleduje novinky v oblasti sdílení souborů a autorských práv, zveřejnil žebříček deseti seriálů, jež se během roku 2021 staly nejčastějším cílem internetových pirátů v rámci torrentových sítí. A o řadě z nich jste určitě minimálně slyšeli.

Zatímco v roce 2020 na pomyslný trůn usedl disneyovský hit ze světa Hvězdných válek The Mandalorian, rok 2021 patřil novinkám od Marvelu. Seriály z prostředí MCU totiž ovládly hned pět z prvních šest příček žebříčku! Za seriály WandaVision a Loki, posouvající dění v rámci marvelovského světa zase o kus dál, se do top trojky vyhoupl Zaklínač – a to navzdory faktu, že jeho druhá řada měla premiéru teprve v půlce prosince.

Podobně je na tom pátý Hawkeye, jenž začal až v listopadu. Toho těsně předstihly spíše vlažně přijaté příběhy Falcona a Winter Soldiera, nejméně věhlasu z marveláckých seriálů si pak připsala animovaná antologie What If…?. Do desítky se ještě dostaly očekávané adaptace sci-fi a fantasy klasik (Nadace a Kolo času), nový hit Arcane postavený na videoherních základech a trvalka Rick a Morty, která se pochlubila novou pátou řadou.

Níže se můžete na celý žebříček mrknout v krapet přehlednější podobě. Jak vidno, Marvel nekraluje jen kinům, kde právě triumfuje nový Spider-Man, ale i světu kradených seriálů, kde je také neutuchající zájem o novinky ze světa Avengers.

Kompletní desítka vypadá takto: 1. WandaVision 2. Loki 3. Zaklínač 4. The Falcon and the Winter Soldier 5. Hawkeye 6. What If...? 7. Nadace 8. Rick a Morty 9. Arcane: League of Legends 10. Kolo času

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný