31. srpna 2020 00:00

6 nejrychlejších superhrdinů: Dokáže Flash předběhnout Supermana?

Kdo je nejrychlepší superhrdina? Zdánlivě jednoduchá otázka nemá odpověď, kterou možná čekáte.

Od pondělí do středy ráno běhá na COOLu samotný Flash. Zatímco za Velkou louží už má tenhle hit davy fanoušků, v Česku si pro velkou slávu zatím nedoběhnul. Je to paradox, protože jinak jde o nadprůměrně rychlého superhrdinu – ale jde o superhrdinu nejrychlejšího? Přesně to rozluštíme v našem seznamu!

06) Speed

Začneme něčím méně známým - totiž všeříkajícím jménem Speed. Tenhle marvelácký floutek patří jen stránkám komiksů, jelikož tam dosáhl ubohých 2000 km v hodině a nemá tedy nárok na přeběhnutí do filmů. Speen má však podle některých příběhů daleko vyšší potenciál! A uvážíme-li status Quicksilvera v MCU, nedivili bychom se, kdyby se Speed v kinech přeci jen nějak objevil.

06) Quicksilver

Tohoto výtečníka nejspíše zná víc lidí než Flashe. Quicksilver je ostatně populární tím, že měl vlastní mutaci nejen v marvelovkách (především v Avengers 2), ale také ve filmech s X-Meny. Jenže čistě co do rychlosti je Quicksilver kánonicky stále docela nuzák s mrzkými 14 tisíci kilometry za hodinu. Ačkoliv jde však po boku Flashe zřejmě o nejpopulárnějšího rychlíka, budeme ho muset umístit skoro až do zadního peletonu našeho závodu.

05) Shazam!

Popojedeme do rychlostního pruhu DC, kde se kvaltuje ve zcela jiných otáčkách. Se Shazamem se dostáváme do sféry univerzálnějších superhrdinů, pro které je hyperrychlost jenom jednou z více schopností. Rychlost Billyho Batsona je sice technicky vzato nižší než u Quicksilvera (bratru necelých 11 tisíc kilometrů v hodině), jakmile však místo běhaní zvolí let, přesouváme se do úplně jiné sféry...

04) Superman

A velice podobně jako Shazam je na tom i Superman! Tenhle prototyp dokonalého hrdiny může samozřejmě dosahovat takové rychlosti, jakou scenáristé zrovna potřebují - ve starších filmech tak pendloval snad i nadsvětelně! Od výskytu ve sdíleném světě DC hrdinů má však i supermanova rychlost svůj limit. Podle některých zdrojů jde o 3 tisíce kilometrů za sekundu. Je však také možné, že je tento limit vázán pouze na zemskou atmosféru, a mimo riziko tření by Superman klidně mohl závodit ve vesmíru i s Millenium Falconem.

03) Makkari

Než si vyhlásíme vítěze, musíme zmínit ještě jednoho hrdinu ze stále Marvelu – Eternala Makkariho. Tenhle skoro nesmrtelný létající telepat totiž kánonicky dovede létat rychleji, než jaká je rychlost světla - a to ačkoliv je mu pohodlněji při rychlostech kolem Mach 3, protože jinak hrozí, že jeho rychlost rozbortí časoprostor, život, vesmír... a tak vůbec. I proto se s tímhle podivínem nejspíše i v budoucnu setkáme jen v komiksech.

02) Barry Allen

Tramtadadá! Flash s tváří Barryho Allena se sice umístil na druhém místě, ale to není vůbec špatné! Barry je samozřejmě také hlavní tváří seriálového Flashe, stejně jako i tvář Flashe v Lize spravedlnosti a filmových bijácích poslední éry. Barry nicméně není jedinou tváří Flashe jako takového, protože bylo jeho 99.99999999999999982775 procent rychlosti světla (i na Zemi) v rámci DC pokořeno ještě jedním superhrdinou...

01) Wally West

...kterým je však také Flash (respektive jiný představitel komiksového Flashe), totiž Wally West! O kolik setinek rychlosti světla Wally poráží Barryho, můžeme jen hádat. Wally je však dle nedávno vydané tabulky rychlosti superhrdinů skutečně nejrychlejší geroj DC komiksů - mimo jiné i díky tomu, že mu nedělá problém lážo plážo pokořit rychlost světla.

Flash sprintuje skrz Prima COOL vždy od pondělí do středy.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný