12. března 2018 22:37

Hvězdná brána vs. Terminátor: 6 nejlepších seriálů, které vycházejí z filmových klasik

Aneb jak udělat z dobrého filmu dobrý seriál.

Exorcista v neděli ve 23.55 uzavře svoji první sérii, jen aby se o týden později vrhl do druhé. Mnozí to možná už zapomněli, ale původně tento seriál navazuje na sedmdesátkový horor Vymítač ďábla, seriálový Exorcista se tak řadí mezi úspěšná televizní dílka, která vzešla z celovečerního filmu. Kdo další je v tomhle klubu vyvolených?

06) Mladý Indiana Jones

Býval to seriál našeho mládí a občas jsme se mu i smáli, Mladý Indiana Jones byl však optimálním dokladem, že prequel může vhodně doplňovat filmový svět a nebýt jenom laciným třískáním peněz z jeho jména. Mnohé epizody si uchovaly netradiční atmosféru a vůbec by nám nevadilo, kdyby se jich někdo rozhodl ujmout i dnes.

05) Minority Report

Naopak Minority Report na stejnojmenný film navazuje, nikoliv jej předchází. Seriál se sice dočkal jen jediné řady (znáte přímo z COOLu), i ta však zajímavě rozkreslila další dění ve světě, kde může policie předcházet zločinům s pomocí jasnovidectví. Hlavní myšlenka, pravda, šla tak trochu stranou vůči pointě filmu o presumpci nevinny, ale tak už to v pokračováních zkrátka občas chodí.

04) Terminátor: Příběh Sáry Connorové

Rovněž seriálový Terminátor byl ve své době poměrně vysmívaný, jakmile však seroš našel (ke konci existence...) své gro, začal dělat čest svému jménu. Když se nad tím ostatně zamyslíme, je Příběh Sáry Connorové vlastně poslední dobrý produkt značky Terminátor – a to je jak povzbuzující, tak i smutné.

03) Fargo

Seriálové Fargo naproti tomu přišlo se zcela hybridním přístupem – seriál sice bere původní film bratří Coenů v potaz, zároveň ale jeho principy a postavy částečně remakuje. Alespoň tedy v první řadě. Od té doby se Fargo katapultovalo mezi nejlepší současné seroše vůbec a lze ho jedině doporučit.

02) Exorcista

Naopak seriálový Exorcista působí vůči filmové verzi poměrně odtažitě – už jen proto, že se v češtině jmenuje odlišně. Původní The Exorcist se u nás zval Vymítač ďábla, zatímco seriál zůstal u Exorcisty. Ve skutečnosti se tu ovšem skoro remakuje původní film, přičemž se na něj i dílem navazuje. Jak přesně a v jakém poměru? To si u téhle žánrové lahůdky musíte nakoukat sami...

01) Hvězdná brána

Dost možná nejúspěšnější příklad seroše navazujícího na film však znáte z našeho kanálu také velmi dobře. Hvězdná brána vzala poměrně úspěšný, avšak ve filmové branži nijak vyčnívající biják, a nalepila na něj postupně skoro 400 epizod ve třech seriálech a dvou TV filmech. Žánru sci-fi dominovala Hvězdná brána po 15 let a odkojila celou generaci fanoušků. To není špatné na něco, co začínalo jako přívěšek k celovečeráku, hm?!

Exorcista pokračuje na Prima COOL v neděli ve 23.55.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný