22. května 2023 15:45

5 nejlepších komedií, které vám okamžitě zvednou náladu

Antidepresiva, která nikdy, ale opravdu nikdy nezklamou!

Dejte si kopyta na stůl a vypněte spolu s námi u pětice nej komedií filmového světa. Najdete tu nejspíše dost klasik, které jste již viděli – znáte ale určitě všechny z nich? Přesvědčte se na vlastní bránici!

Forrest Gump

Jméno Forrest Gump není v přehledech top filmů žádným nováčkem. Vyznačuje se silnými hereckými výkony, poutavým příběhem a nezapomenutelnými hláškami, díky nimž se stal klasikou – a pro filmové fanoušky nejen povinností, nýbrž spíše tématem k věčným debatám o tom, zda skutečně jde o nejlepší film všech dob!

Láska nebeská

Pro někoho neodmyslitelná součást Vánoc, pro jiného „jen“ ultimátní britská komedie – na každý pád má však Láska nebeská všechny ingredience povznášející klasiky. Pozoruhodné je, že s rostoucím věkem diváka se přitom mění i jeho pohled na zdejší dějové linky. Nebudeme příliš intimní, ale řekněme, že ve 20 se na příběhy hrdinů Lásky nebeské divá jinak než ve 35 anebo 50 letech…

Nedotknutelní

Pokud preferujete spíše povznesení ducha než bolavou bránici, Nedotknutelní (z roku 2011, ne ti mafiánští) nabízejí dojemný a povznášející historku, která vypráví příběh bohatého handicapovaného muže a jeho nepravděpodobného přátelství s jeho ošetřovatelem, bojujícím imigrantem. Zní to jako klišé – ale některá klišé stojí za to čas od času přiživovat…

Škola ro(c)ku

Jack Black málokdy zklame, Škola ro(c)ku však v rámci jeho filmografie patří na absolutní špici nejen pro diváky hudbou postižené. Tím spíše, že jde o téma jeho srdci blízké. Škola ro(c)ku je tak příjemná podívaná, jejích étos vyvěrá přímo z duše celého ansámblu!

Žhavé výstřely 2

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Žhavé výstřely 2 stárnou tím víc, čím starší jsou filmy, jež parodují, opak je pravdou. Tohle další dobrodružství pilota a esa Charlieho Sheena, který se svým týmem podniká nebezpečnou misi na záchranu válečných zajatců na Blízkém východě, je naopak čím dál tím vybroušenějším komediálním klenotem.

Zdroj: Autorský text

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný