12. ledna 2023 15:15

Nejlepší komediální seriál současnosti má potvrzenou další sérii

Oznámení přichází jen pár dní po triumfu na výročních cenách Zlatý glóbus.

Základka Willarda Abbotta patří k největším seriálovým fenoménům poslední doby, což se ukázalo na nedávném předávání cen Zlatý glóbus, kde získal nejvíce nominací a taky jich nejvíce proměnil. Stal se nejlepším seriálem v kategorii komedie/muzikál a získal ocenění i pro nejlepší herečku v hlavní roli a herce ve vedlejší roli, které si odnesli Quinta Brunson a Tyler James Williams.

Proto není divu, že tvůrci nenapínali fanoušky, a ačkoli je sitcom z učitelského prostředí teprve v polovině druhé série, byla potvrzena série třetí. Seriálu se daří nabírat nové diváky, celkový nárust sledovanosti oproti první sérii činí 13 procent. Kromě pozitivní šeptandy zafungovala právě ocenění od kritiků. Kromě Zlatých glóbů seriál bodoval i na cenách Emmy – ze sedmi nominací si odnesl tři sošky.

Seriál, jehož tvůrkyní je představitelka hlavní role Quinta Brunson (Nebe s.r.o., Big Mouth), chytrým způsobem pracuje s žánrem mocumentary, tedy předstíraným dokumentem. K nejpopulárnějším zástupcům žánru patří třeba seriály Kancl, Odbor městské zeleně nebo Co děláme v temnotách.

Zatímco první série mapovala osudy učitelů mezi zdmi školy, druhá už zabrousila více do jejich domovů a uvedla i mnoho vedlejších postav. Kromě Quinty Brunson píšou seriál taky Morgan Purphy (2 $ocky, Taková moderní rodinka) nebo Brian Rubenstein (Na hromádce s ex, Selfie).

Zdroj: Screen Rant

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný