24. listopadu 2022 13:45

5 nejlepších fantasy seriálů, které možná neznáte

Které úžasné fantasy seriály vám možná doteď unikaly? Ve stínu Prstenů moci a Rodu draka lze najít spoustu žánrových perel.

Pán prstenů či Hra o trůny – v zápolení těch nejslavnějších značek neprávem zapadají jména méně známých, ale o to zajímavějších serošů. Připravili jsme pro vás přehled pěti z těch, které by vám neměly uniknout.

05) Legenda jménem Vox Machina

Drsná parta žoldáků, která by klidně snesla srovnání se Strážci Galaxie – tentokrát však pobíhá po fantasy království sužovaném tajemným zlem. To je Vox Machina, animovaný fantasy seroš pro dospělé.

Pro fajnšmekry stačí zmínit tu nejzásadnější pikanterii celého dílka – Vox Machina je seriál, který doslova vznikl „odspoda“. Matt Mercer ho napsal na motivy své D&D (alias Dračího doupěte) kampaně, na druhou řadu navíc přispěli i sami fanoušci. Tohle je zkrátka dílko, z něhož tepe láska ke kouzlům a krvi.

04) Good Omens

Naproti tomu Good Omens měli mnohem, mnohem větší rozpočet – to ostatně plyne i z obsazení s Davidem Tennantem (Pán času) a Martinem Sheenem. Ti se tu představili jako spřátelený anděl a démon, kteří se snaží kopat za společný cíl.

Ačkoliv seriál servíruje archetypální story o blížícím se konci světa, díky oběma představitelům a předloze Neila Gaimana to celé má odlehčený styl a unikátní britskou eleganci.

03) Jeho temné esence

Tohle dílko už můžete znát v jeho starší inkarnace jako Zlatý kompas – ale zatímco tato pozapomenutá filmová fantasy adaptovala původní romány Philipa Pullmana poněkud svérázně, Jeho temné esence jsou své předloze daleko blíž. A to znamená, že pro drsnosti nejdou daleko.

A o čem že vlastně jsou? Jak si možná pamatujete z filmu, existuje tu alternativní realita, kde mají lidé své duše ukryty do nejrůznějších živočichů. Mladé děvče se přitom dostane na stopu důkazu, který může doslova a ve více ohledech přeorat celou její realitu...

02) Lovci trolů: Příběhy z Arkádie

Neméně velkolepou podívanou nabízí i tento seriál, pod nímž je podepsán sám Guillermo del Toro. Zavítáte v něm do podzemního světa trolů, jež se rozkládá pod nohama naší civilizace, a budete svědky střetu obou světů v duchu té nejlepší fantasy říznuté kapkou modernity.

Lovci trolů vyvrhli na světlo světa tři řady, během nichž se mohli pochlubit plejádou slavných jmen od Rona „Hellboy“ Perlmana až po Toma „Loki“ Hiddlestona. To je to tedy opravdová nádhera!

01) Temný krystal: Věk vzdoru

Až z prehistorických časů původního filmového Temného krystalu (z roku 1982) přichází toto seriálové pokračování. Cesta trojice hrdinů, kteří se snaží sjednotit klany v boji proti tyranským Skeksisům, je sice z rodu naivnějších příběhů – ale bohatě to dohání ve svém vzhledu.

Na rozdíl od klasických hraných fantasy či digitálně animovaných fantasy, které více či méně připomínají styl Pixaru, totiž Věk vzdoru navazuje na původní Temný krystal i svým stylem. A původní Temný krystal byl loutkový film! Jeho volné epické pokračování tak umí naservírovat něco, co byste široko daleko hledali jen marně.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný