29. prosince 2022 13:15

5 nejlepších akčních seriálů, které možná neznáte

Které úžasné akční seriály vám možná doteď unikaly? Ve stínu 24 hodin a Punishera lze najít spoustu žánrových perel.

Dávno pryč jsou doby, kdy se akční seriály musely ve svých ambicích krotit – dnes i ty méně známé pecky servírují složitou choreografii, velká jména a výbuchy, za které by se nestyděly ani blockbustery. Doporučujeme proto hned pět z nich.

05) Bojovník

Ultimátní Bojovník nabízí tak trochu od každého něco – akční kriminálka je nasazena do Ameriky 19. století, ale v tomto případě se nacházíme v Čínské čtvrti v San Franciscu. A co čert nechtěl, zrovna tam panuje brutální válka gangů.

Výsledkem je cosi mezi Kmotrem, kung-fu a Gangy New Yorku, to celé ovšem epesně roztaženo na dvě brutální řady. Pokud si od chmur moderního světa plné konfliktů a krve chcete odpočinout u konfliktů minulosti, těžko zvolit lépe.

04) Na seznamu smrti

Pekelně nasupený Chris Pratt na cestě pomsty? Ano! Na seznamu smrti alias Terminal List vypráví starý dobrý příběh elitního vojáka, jemuž během léčky padl celý zbytek komanda – a on se s odstupem vydává na krvavou cestu pomsty.

Svěží konspirační thriller, který nejde pro akci daleko, se nabízí pro každého, kdo hledá víc než kriminálku, ale míň než superhrdinské šílenosti. Povinnost pro každého fanouška “příběhů” moderních dílů Call of Duty a Toma Clancyho!

03) Reacher

Jak by to vypadalo, kdyby se Barbar Conan stal vojenským vyšetřovatelem v současné době? Na to odpovídá Reacher, jehož minulou inkarnaci můžete znát z filmů s Tomem Cruisem v hlavní roli.

Novější seriálový Reacher ovšem na jeho místo obsadil někoho, kdo je věrnější fazóně Reachera z knih – a výsledkem je fantastická televizní kriminálka, v níž Reacher působí jako chodící ledoborec s vysokým IQ. Lahůdka nejen pro milovníky vojenských serošů!

02) Peacemaker

Seriálové satiry-až-parodie superhrdinského žánru v poslední době bují příčně i podélně – a Peacemaker tak rozhodně není svou podstatou originální. Když ale máte v hlavní roli Johna Cenu a napíšete mu správně tupou roli, která umí jeho nehraní využít ke svému prospěchu, s dobře udělanou akcí a porcí humoru to bude fungovat víc než dobře.

Peacemaker si je dobře vědom toho, že ho nečekají žádný filmové ceny, v duchu ale připomíná zlatou éru Arnoldových a Slyových bijáků, v nichž by dramatické herecké výkony člověk musel hledat mikroskopem – ale kvůli nim se na ně věru nedíval!

01) Poslední království

Pro milovníky řezanice bez příchutě střelného prachu nejde sáhnout po lepší záležitosti než po Posledním království. Zatímco se na seriálovém fantasy Olympu pere Rod draka s Prsteny moci, reálně mu kraluje rubanice chladných zbraní a žhavých svalů, v níž nechybí ani slušná porce politikaření a sympatických postav.

Poslední království lze také vnímat jako nepřímé pokračování lepších řad Vikingů, které ovšem – a to je zcela zásadní – s přibývajícími díly naopak získává na kvalitě.

Zdroj: Autorský text

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný