2. dubna 2018 06:54

Tohle je 5 nejdrzejších seriálů posledních let! Sledujete je všechny?

Které seroše přivádí do varu vás?

V úterý ve 22.15 na Prima COOL pokračuje český sitcom Single Lady, který je už podle názvu takovou tuzemskou odpovědí na Sex ve městě… říznutou sitcomovějším podáním. Ironie, sarkasmus a jiné drzosti v poslední době letí vydatněji než Superman – vzpomněli jsme tak na ty nejlepší seriály, které pro ostrá slova a jadrné příběhy také nejdou daleko!

05) Silicon Valley

Sociální sítě a aplikace jsou zaručeným způsobem, jak dnes vydělat majlant – jenže když mají tentýž nápad miliony vývojářů po celé zeměkouli, je jasné, že mnohým z nich zbudou oči pro pláč. Mike Judge (Maléry pana Šikuly, Beavis & Butthead) takto vytvořil cosi mezi britským a americkým sitcomem zasazeným právě do prostředí slavného Silicon Valley. Jasně, spousta vtipů je tu spíše pro nerdy – i pro určitou podobnost s Teorií velkého třesku nás ale Silicon Valley dost baví.

04) Archer

Nenechte se klamat kresleným vzhledem – Archer je přímý potomek Griffinových nebo South Parku, jenom s tím, že přihazuje špionážní příběhy a méně tlusté ústřední hrdiny. Příběhy tajné agentury ISIS (jmenovala se tak dříve než stejnojmenná banda islamistů…) vedené těmi největšími egomaniaky a blázny dávají na odiv, že kdyby byl James Bond skutečný, nejspíš by nejpozději v polovině druhého filmu zemřel na pohlavní nemoci či selhání jater.

03) Nová holka

Je mladá, rozvedená a kousavá – Zooey Deschanel je svým autistickým šarmem a očima o velikosti Pacifiku nejzásadnějším důvodem, proč sledovat sitcom Nová holka. Daly by se asi najít i drzejší seriály, jistá podobnost situace relativně mladých koček v nové životní fázi jsou však hlavním pojítkem Nové holky… a Single Lady!

02) Superstore

Ostatně podobnou premisu jako Maléry pana Šikuly má i seriál Superstore, v němž se pozná každý, kdo někdy pracoval v supermarketu či jiném větším obchoďáku. Zdejší hrdinové s pomocí ironie i pevných nervů zápasí s každodenními strastmi a slastmi (spíše s těmi strastmi) obsluhování zákazníků i svých nadřízených. Skutečnost, že se zdejší megaobchod jmenuje Cloud 9, čili něco jako „Sedmé nebe“, je pak jenom sarkastickou třešničkou na dortu.

01) Viceprezident(ka)

Role viceprezidenta je v americkém systému víceméně na okrasu – krom případů, kdy běžný prezident dostane kulku do hlavy. Sitcom Viceprezident(ka) tak začínal na echt kousavé notě, kdy se ústřední viceprezidentka v podstatě jen nudila a servírovala divákům hlody jako z amerikanizované verze Jistě, pane ministře. Stejně jako v britské politické satiře však i tady nakonec došlo na nevyhnutelné „povýšení“ do ústřední role… a s tím spojené povýšení komedie.

Vzhledem k tomu, že je dnes americká administrativa doslova zlatým dolem vtipů, působí Viceprezident(ka) s každým rokem stále svěžeji!

Single Lady začíná na Prima COOL v úterý ve 22.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný