9. září 2018 09:57

Xena vs. Lagertha: 7 nejdrsnějších seriálových válečnic

Jak jsou krásné, tak jsou smrtící!

V neděli ve 22.40 nás opět čeká premiérový díl 4. řady Vikingů. Nese jméno Zisk a ztráta a dojde v něm především na nepodařenou bitvu, která se podepíše hlavně na řadách válečnic vedených Laghertou. Na počest něžného pohlaví v ne-něžné úloze jsme vzpomněli na sedmero válečnic, které preferují z dnešního pohledu spíše archaické vražedné nástroje...

07) Zoë Washburne

Většina našeho seznamu bude zasazena do fantasy či historie, jelikož je však počet podobných smrtících koťat trestuhodně nízký, sáhnout budeme muset i po jiných válečnících, které vzdor svému sci-fi zasazení upřednostňují zbraně na blízko. Zoë z Firefly je jakožto zástupkyně kapitána pašerácké lodi protřelou veteránkou a s koltem proklatě nízko jí to taky proklatě sekne!

06) Daenerys

Taktéž Daenerys ze Hry o trůny je ve válečnickém ohledu tak trochu výjimka – namísto mečování spíše honosně kecá, všechny další bojovnice Westerosu však spolehlivě strčí do kapsy díky skutečnosti, že má draky a nebojí se je použít!

05) Kahlan

Naproti tomu sličná Kahlan z Tajemství Pravdy je konečně blízká našemu ideálu optimálních historických/fantasáckých válečnic, které nejdou pro tasení meče daleko. Kahlan krom meče preferuje i své duální žabikuchy, s nimiž se v bitvě umí ohánět tak, aniž by si pocuchala svůj překrásný úbor!

04) Brienne

Ještě lépe na tom pak je kolosální Brienne, která nad ostatními bojovnicemi ze Hry o trůny ční jako osmitisícovka. Brienne skutečně působí dojmem, že by dovedla rozbít hubu většině mužů, a seriál se nám to nebál ukázat v náležitě barvitých detailech. Bitka z konce 4. řady nám z tohoto důvodu dodnes zní v (ukousnutých) uších...

03) Kira Nerys

Ačkoliv je major Kira ze startrekovského Hlubokého vesmíru devět podobně jako Zöe doma ve sci-fi světě, kde frčí spíše lasery, phasery a blastery, i ona je ukována z hutného těsta planetárních soubojů. Star Trek měl se souboji na blízko vždycky poněkud problém, Kira jako teroristka bojující od dětství proti okupaci ale nejde pro výbušniny, rvačky, nože ani sci-fi udělátka daleko – a i proto byla mezi slušňáky z Hvězdné flotily vítaným zpestřením!

02) Lagherta

Stříbrnou medaili dostává naše milovaná štítonoška – jenom málokterá ženská bojovná postava si totiž získala takovou popularitu a postavení, jako právě Lagherta. Zaujme i skutečnost, že oproti kolegyním z jiných seriálů má Lagherta zřejmě jisté historické základy – je totiž inspirována stejnojmennou vikingskou legendou, o jejíchž příbězích si staří Vikingové zřejmě nevyprávěli jenom tak pro srandu králíkům.

01) Xena

Na trůnu z kostí nepřátel však může usednout jenom jediná královna či spíše... princezna bojovnice! Xena je zlomová, dodnes populární postava, která na dekády ovlivnila způsob, kterým jsou ženské válečnice psané. A za to jí patří vděk, sláva i místo na Olympu ženských televizních drsňaček!

Premiérová 4. série Vikingů na Prima COOL pokračuje v neděli ve 22.40.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný