19. února 2016 14:40

Úlet ze Springfieldu: Tohle je nejabsurdnější fanouškovská teorie o Simpsonových!

Springfield jsou... Ztraceni?

Většina seriálových fanoušků se omezí na vytváření teorií o tom, kam by se mohl v budoucnu ubírat děj anebo s kým vším by mohly nejrůznější postavy vlézt do postele. Jsou však i fanoušci, kteří v Simpsonech vidí víc než jen animák a jejich výplody se spíše blíží čemusi jako jsou Ztraceni. Seznamte se s jejich teorií teseraktu, nejabsurdnější hypotézou motající se kolem Springfieldu!

Jak si jistě všichni pamatujeme z hodin geometrie, teserakt je vícerozměrovou variantou nadkrychle, v níž nenajdeme tři, ale rovnou čtyři rozměry! Právě pro její prostorovou zašmodrchanost podle teseraktu fanoušci pojmenovali teorii, podle níž je Springfield a jeho okolí sci-fi nejvyššího kalibru!

Springfield je dle jejich vize uvězněn v časoprostorové anomálii, která dovoluje, aby se město dle libosti zvětšovalo a zmenšovalo, přesunovalo po všech amerických státech a v neposlední řadě, aby obyvatelé nestárli, popřípadě si nepamatovali kruciální dobrodružství, jež prožili.

Důkazy jsou prý všude kolem. V jednom díle je jaderná elektrárna hned za zdí Simpsonovic domu, v dalším je kilometry daleko! Jednou je naproti Simpsonovic domku rozměrná vila prezidenta Bushe, v dalším tam dlí jenom malý domek. I když je Springfield rozložený na planině, v díle Homer horolezcem hnedle vedle města dřepí Hora smrti o výšce víc jak dva a půl kilometru! Nikdy víc poté ji však nespatříme.

A především, Springfield sousedí se státy jako Nevada, Ohio, Maine a Kentucky, které jsou rozesety po celé Severní Americe! Aby toho nebylo málo, Západní Springfield je třikrát větší než Texas, největší z amerických států...

Ale počkat, je tu toho víc! Navzdory fluidnímu pohybu anomálie známé jako Springfield jsou jeho obyvatelé schopni jej vždy bezpečně najít. Snad to má co dělat se skutečností, že byly k městu tajemnou silou vábeny nejrůznější historické postavy a celebrity od George Bushe po Leonarda Nimoye. A konspirace se nám tím zahušťuje.

Realita Springfieldu se zjevně mění dle potřeb a umí i přepisovat historii. Původně se například dnešní dospělí obyvatelé, například jistí Simpsonovi, narodili v padesátých letech. Později se však realita sama přepsala a změnila to na léta sedmdesátá! Jednou za rok na Halloween dokonce dochází na sérii apokalyps i následné vykurýrování smrti.

Nátura a důvod existence anomálie jsou neznámé. Snad s tím však mají co dělat i pravidelné návštěvy mimozemšťanů z Rigelu 7. Třeba se do vysvětlení jednou pustí budoucí díly Futuramy. Do té doby pečlivě sbírejte data sledováním Simpsonových, a to každé odpoledne na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný