29. července 2017 13:16

Názvy těchto 8 filmů absolutně nedávají smysl! Který vám přijde nejvíc mimo?!

Odstřelovač - upoutávka

I mistr filmař se někdy utne.

Čtvrteční cooltovní movie vám tentokrát na Prima COOL ve 21.50 představí Odstřelovače s Dolphem Lundgrenem! Jenom v něm nečekejte odstřelování – ačkoliv tu Dolfi samozřejmě vezme do ruky i kvér, hlavní story se zaobírá minami, k čemuž odkazuje i původní anglický název Sweepers. Podobné "boty" ve jménu filmu, v češtině i angličtině, ale nejsou ničím výjimečným.

08) Nekonečný příběh 2

Dáme filmovým producentům jednu radu zadara – pokud je něco "nekonečný příběh", jak to probůh může mít pokračování? Totéž platí i pro nejrůznější "Poslední kapitoly" nesmrtelných sérií, které s železnou pravidelností posledními kapitolami věru nejsou.

07) Without Warning

Tenhle hororový TV film z roku 1994 o tom, kterak dvojice nýmandů vyrazí do hor a začne je něco nahánět, se doslova jmenuje "Bez varování". Ústřední duo je však hned zkraje filmu varováno, aby nikam nejezdilo!

06) Karate Kid

Zatímco někdejší název byl okey, v novém rebootu s Jadenem Smithem pozbyl logiky – film byl totiž namísto japonských vlivů přesazen do Číny, a v té se karate nepraktikuje. Namísto toho po celou dobu vidíme kung fu.

05) G.I. Jane

Termín G.I. Joe se sice skutečně používá pro příslušníky armádních složek mužského pohlaví, ale hlavní hrdinka filmu se snaží dostat k Navy SEALs, což je součást námořnictva – navíc dost zatížená na to, aby nebyla označována jako "vojáci", ale "námořníci".

04) Počátek

Nolanova sci-fi pecka Inception je o tom, jak musí Leo DiCaprio někomu vnuknout myšlenku, a její název lze doslova přeložit jako Vnuknutí. Český distributor ale musel vybrat název dávno předtím, než tajnůstkářský režisér odhalil zápletku, takže máme na krku prakticky nevysvětlitelný Počátek.

03) Mechanický pomeranč

Jasně, kdesi v útrobách knižní předlohy je tenhle obskurní název nějak logicky vysvětlen – ale 99 % diváků Burgessovu knihu nečetlo a zůstal tak před nimi toliko "divně pojmenovaný film, v němž ani jednou nikdo nevytáhl z kapsy ovoce plné ozubených koleček"!

02) Matrix

Viděl někdo někdy v celé trilogii Matrix nějakou matici? V Matrixu měla být nějaká pravidelnost, řád, podklad – ač na první pohled třeba neviditelný. Namísto toho máme trilogii pojmenovanou po něčem, co během jejích šesti hodin nikdy nikdo neukáže.

01) Odstřelovač

Film o někom, kdo se živí jako pyrotechnik? Zápletka zabývající se nebezpečnými minami a výbušninami? Eh, víte co, pojmenujte to celé raději "ODSTŘELOVAČ"!

Odstřelovač vyrazí vstříc dobrodružství na Prima COOL ve čtvrtek ve 21.50.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný