24. února 2020 00:03

Velké shrnutí: Co se stalo ve 2. sérii Narcos?

Pablo Escobar je na konci sil a kartel Cali se mu snaží umést cestičku do pekla...

Oslavovaná 2. série Narcos je za námi a čeká nás neméně dobrá 3. série, v níž půjde agent Peña po krku kartelu Cali. Co potřebujete vědět předtím, než do ní naskočíte? Pokud jste Narcos dosud nesledovali úplně na sto procent, určitě se vám bude hodit naše shrnutí.

V minulých dílech jste viděli...

Kolumbie na přelomu 80. a 90. let prožívá vládu teroru. Drogový boss Pablo Escobar nejen že zásobuje Ameriku kokainem, ale zároveň si pomocí pumových útoků na vládě de facto vymůže bezúhonnost. V 1. sérii Narcos, která byla zhusta inspirována reálným příběhem v pozadí, jsme tak viděli Pablovu cestu na vrchol. Řada však skončila tím, že je Pablovo "privátní vězení" přece jen přepadeno policisty a Pablo se znovu ocitá na útěku.

Následující 2. série připomíná, že myš zahnaná do kouta kouše nejvíc! Na jednu stranu se Pablo znovu ocitne v ilegalitě, řada jeho byznysových praktik proto musí být přeorientována tak, aby se efektivněji ukrývaly před vládou. Navíc se však Pablo ocitá v nemilosti konkurenčních kartelů, kterým jde více o prodej drog a méně o válčení s vládou.

Pablo je však kreativní hlava, a tak se s řadou úskalí vyrovná. Najme si soukromého řidiče Limóna, který jej v kufru taxíku převáží tam, kde je třeba hasit situaci. Dokonce i spiknutí konkurenčního kartelu Cali, který se spojil s Donem Bernou a Judy Moncadou, někdejší Escobarovou spojenkyní, má spíš pomalejší rozjezd. A neobejde se bez obětí.

Judy předává vládě lokality řady Escobarových laboratoří, které přepadají jednotky pod vedením pověstného plukovníka Carrilla. Jenže to Escobara pouze naštve tak, že na Carrillův konvoj provede otevřený útok, během nějž Carrilla sám zastřelí. Pro vládní síly to je nesmírně těžká rána.

S problémy se dále vypořádávají i naši dva američtí hrdinové. Murphy pomalu sklouzává vstříc sebedestruktivnějšímu chování a přestává věřit i svému parťákovi Peñovi. Ten totiž rovněž uzavřel nesnadné spojenectví s kartelem Cali, dostává díky tomu informace proti Escobarovi, sám si je však dobře vědom toho, že vlastně jen pomáhá jiným narkobaronům.

U konce s dechem

Hlavním trumfem kartelu Cali je však tajné financování skupiny Los Pepes, de facto guerillové úderné jednotky zaměřené na pronásledování a lovení Escobarových lidí. Představit si je můžete jako superhrdiny pracující mimo limitace zákona, kdyby tedy superhrdiny financovala narkomafie a využívali taktiku Talibanu.

Operace pod vedením Los Pepes však přesto fungují a Escobarovi stále častěji hoří půda pod nohama. Pablo reaguje stejně jako doposud, pumové útoky se však začínají zajídat i jeho spojencům mezi kolumbijskou chudinou. To Escobarovu pozici dále zhoršuje a přichází o své nejlepší muže, přátele a nakonec i rodinu. Část lidí umírá při dlouhodobých bojích buďto rukou kartelu Cali a Los Pepes, anebo vládními silami, další část (včetně jeho ženy a dětí) se marně snaží dostat ven ze země.

Právě rodina je Pablovi nakonec osudná. Když se v depresi satelitním telefonem snaží zavolat své ženě, naši borci z DEA vypátrají jeho pozici. Policejní kordon Escobara přepadá a nakonec jej na útěku i postřelí. První dva výstřely ho ještě nezabijí, jeden z mužů mu však uštědří třetí ránu zblízka, která Escobarovu éru definitivně ukončuje.

Narkomafie je však jako mýtická hydra – jednu hlavu useknete a další dvě narostou! S koncem Pablovy říše se proto dostává do sedla kartel Cali, a platí to tím spíš, že u něj hledají útočiště i zbylí Pablovi muži toužící po odplatě...

Premiérová 3. série Narcos začíná na Prima COOL v neděli ve 22.50.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný