1. listopadu 2019 09:23

Poznejte hrdiny seriálu Narcos: Kdo v něm půjde po Pablu Escobarovi?

Tohle jsou nejdůležitější záporní hrdinové a hrdinní záporáci z Narcos.

Od neděle 17. listopadu bude COOL patřit seriálovému hitu Narcos. Napínavý příběh, velmi věrně inspirovaný skutečným narkoválkami z 80. let, vám představí delikátního záporáka Pabla Escobara, krále drogového podsvětí své éry. Právě jemu se budou snažit dostat na kobylku detektivové, agenti, ale i další narkobaroni z konkurenčních kartelů. Sesumírovali jsme pro vás několik nejzásadnějších postav a přihodili vysvětlení, proč Narcos zdaleka nestojí jen na této pětici hrdinů!

Steve Murphy (Boyd Holbrook)

Stěžejním vypravěčem a víceméně hlavní postavou Narcos je americký agent z protidrogové agentury DEA Steve Murphy. Jde o hrdinu pro klasického západního, potažmo amerického diváka. Mladý polda, který se dostal do Kolumbie a loví tam Escobara, zprostředkovává hlavně pohled na zdejší dění zvenku. Ale právě proto je Narcos koukatelný i mimo Kolumbii. Steve navíc není žádný superman a v Kolumbii je se svou ženou Connie, která si ve státě prolezlém korupcí a válkou mezi kartely užije jako manželka vládního agenta spoustu "zábavy".

Javier Peña (Pedro Pascal)

Murphyho kolegou je Javier Peña, jehož představitele Pedra Pascala můžete znát z jeho legendární role ve Hře o trůny. Peña je však jiné kafe než byl Oberyn. Tedy, pořád je to velký milovník a drsňák. Ale jako agent DEA není jeho prací střílet gangstery co nejrychleji do hlav, jelikož hrdinové Narcos obvykle neřeší problémy skrze přestřelky (byť tu samozřejmě dojde i na ně), ale hlavně skrze zisk informací. Peña je jako napůl Kolumbijec až po krk ve světě dvojitých agentů, informátorů a dohod s kartely, které nejsou lepší než Escobar, ale Escobar jim konkuruje, a tak mají také zájem na jeho sestřelení. A navíc je morálně daleko méně jednoznačnou postavou, než by se u protidrogového agenta mohlo na první pohled zdát!

Horacio Carrillo (Maurice Compte)

Doposud jsme tu měli dvě americké postavy, Narcos se však odehrává v Kolumbii, dokonce tu jsou dialogy místních ponechány v originále, tedy v původní španělštině! Jednou z klíčových postav je přitom Hocario Carrillo, který je inspirován plukovníkem Hugem Martínezem, skutečným velitelem elitní jednotky, která byla sestavena s cílem zatnout Escobarovi tipec. Carrillo přišel v drogové válce o příliš mnoho a pohání jej kupředu prototypální touha po pomstě, v mnoha ohledech je tak ještě temnější postavou než Escobar sám. Ale právě proto máme Narcos tak rádi!

César Gaviria (Raúl Méndez)

Žádný policista nebo agent ale nemůže být dobrý, pokud nemá i dobrého bosse. Tím nejvyšším je v případě Narcos prezident Gaviria, opět zhusta inspirovaný skutečným kolumbijským prezidentem Gaviriou své éry. Gaviria není součástí ansámblu úplně od počátku, Narcos se totiž rozprostírají v horizontu řady let, ale právě jeho příchod k moci je lemován snahou udělat něco s maniakálním narkobaronem Pablem Escobarem, jehož předešlý prezident… buďto minimálně ignoroval, anebo mu spíš šel na ruku. Gaviria je ale odlišný, je to bojovník za právo, který se rozhodně nenechá opít rohlíkem.

Pablo Escobar (Wagner Moura)

To nejlepší nicméně přichází na konec – a Pablo tím nejlepším v Narcos rozhodně je! Malý a mírně obtloustlý vesnický elegán se tu již v prvním díle vypracuje do pozice krále podsvětí, každý další díl však překoná sám sebe v tom, jak člověku srazit čelist na podlahu. Až si budete říkat, že nebýt Narcos zhusta inspirován v realitě, něco podobného by ve fiktivním příběhu působilo nelogicky a nepravděpodobně! Pablo je nejdůležitější postavou Narcos, vše se točí kolem něj a Murphy nebo Peña tu hlavně reagují na jeho plány. Není se tak čemu divit, že je Pablo stal i hlavní tváří seriálu jako takového.

... a ti další

Tímhle výčtem ale přehled hrdinů Narcos zdaleka nekončí! Seriál je zalidněný spoustou dalších postav, kdybychom se je však snažili náležitě představit, vyhrnulo by se na vás dalších 20+ policistů a drogových překupníků. A docela bychom se vsadili, že byste se mezi nimi rychle přestali orientovat.

Pablo sám má kolem sebe i svou rodinu, jejíž vliv (a třenice) budou jen růst s tím, kolik moci bude získávat. A pak jsou tu jeho nohsledi. A konkurenti. A jejich nohsledi! A dvojití agenti pracující pro Pabla, nohsledy, policii, DEA anebo všechny dohromady! A rovněž postavy, které vypadají významně, než nečekaně zemřou. A že jich tu vážně není málo!

Mnohé tabulkové popisy navíc nemůžou dost dobře popsat, proč jsou dané postavy zajímavé. Tak třeba ta nakousnutá Pablova rodina. Když vám řekneme, že je v seriálu k vidění jeho matka, žena a syn, nebude to znít zrovna dechberoucně. Ale teď si představte, že jste chudá matka někoho, kdo se stal bohatým zločincem! A pak si přivede ženu! Pokud jste někdy viděli Homo sapiens, asi vám dojde, že tím mezi matkou a snachou vzniká dynamika, která může Pablovi uškodit víc než tucet policejních zátahů… Anebo naopak prospět víc než cokoliv jiného.

Narcos je zkrátka opulentní hostina, která nabízí stále nové a nové chody! Dejte si ji tedy je na Prima COOL od 17. listopadu - každou neděli budeme dávat hned dva premiérové díly za sebou!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný