7. května 2020 09:00

Postavy Narcos: Mexiko: Drogovou válku povedou oblíbenci ze Star Wars a Ant-Mana

Jaké postavy se už v neděli 10. května pustí do drogové války v seriálu Narcos: Mexiko?

V neděli večer má na COOLu premiéru narkogangsterka Narcos: Mexiko. Po smrti Pabla Escobara a rozpadu kartelu Cali přišel čas zvednout kotvy a podívat se, jak válka s drogami zdevastovala zcela odlišný latinskoamerický stát. Tvůrci Narcos tak pokračují ve všem dobrém, co jejich původní seroš přinesl, avšak v nových kulisách – a s novými hrdiny. Mrkli jsme na ty nejvýznamnější tváře 1. série.

Kiki Camarena

Také tentokrát bude významnou tváří seriálu agent protidrogového DEA. Kiki s tváří Michaela Peñi (Luis z Ant-Mana) ale není kopií Murphyho, jde totiž o odvážného sólíčkáře, který špehuje aktivity překupníků drog tak trochu na vlastní pěst. Což jej velmi snadno může stát krk! Seriálový Kiki je přitom věrně inspirován stejnojmenným agentem DEA, jehož dopad byl tak významný, že si o něm můžete přečíst i na Wikipedii (ale samozřejmě to nedoporučujeme!).

Félix Gallardo

Hlavním protivníkem mužů zákona tentokrát bude Félix Gallardo s tváří Diega Luny (Cassian Andror z Rogue One: Star Wars Story), vůdce guadalajarského kartelu a zakladatel mexických kartelů, jak je bohužel známe dodnes. Čím se Félix nejvýrazněji liší od Pabla Escobara? Především svými policejními kořeny, takže si cestu nahoru vydřel tím, co se pro mexickou frontu války s drogami stalo příznačné – všudypřítomnou korupcí!

Rafa Quintero

Ostře řezaný Rafa (Tenoch Huerta) slouží jako Félixova pravá i levá ruka. Za normálních okolností by Rafa byl vcelku generickým gangsterem, kterých je v Narcos i Narcos: Mexiko víc jak na orloji. Rafa však sehrál klíčovou roli v osudu jedné nejmenované postavy Narcos: Mexiko, která výrazně zhoršila postavení jeho domovského guadalajarského kartelu. Aniž bychom tak komplikovali celý přehled (mohli bychom popsat asi tucet dalších tváří…), jen přátelsky doporučujeme, abyste Rafu sledovali ostřížíma očima.

Isabella Bautista

Podobně je tomu i v případě Isabelly (Teresa Ruiz), původně vymetačky večírků a postupem času královny mexického obchodu s drogami. Isabella je fiktivní postavou, je však výrazně inspirovaná skutečnou drogovou paničkou Sandrou Ávila Beltrán, jíž se přezdívalo „Královna Pacifiku“. Stejně jako ona je i Isabella divokou kartou, která umí vnést žhavé šílenství i do jinak zcela racionálního světa drogového byznysu.

Amado Carrillo Fuentes

Věrné diváky Narcos pak potěší i přítomnost dalšího narkobarona, kterým je pašerák Amado (José María Yazpik), jenž se objevil již v původním Narcos. Muž přezdívaný Pán nebes vyvinul celou paletu způsobů, jak dostat drogy za americkou hranici, a byl jedním z těch, kteří Escobarovi začali konkurovat již za jeho života.

Walt Breslin

Jednu postavu, která hodně připomíná původní Narcos, však mexická mutace přesto představí – agent DEA Walt Breslin (Scoot McNairy) totiž podobně jako Murphy namlouvá celý děj a umně tak popíše historické události i pro totální analfabety. Walt Breslin sám je tentokrát fiktivní postavou – jde však o spojení mnoha reálných agentů DEA, takže tu rozhodně nepůsobí jako pěst na oko.

Narcos: Mexiko má na Prima COOL premiéru v neděli ve 22.55.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný