5. května 2020 14:30

O čem je drogový hit Narcos: Mexiko? Na místo Pabla Escobara nastoupí El Padrino

Všichni jsou už v Mexiku… a vy tam můžete premiérově vyrazit už v neděli večer.

V neděli večer bude mít na COOLu premiéru seriál Narcos: Mexiko. V původním Narcos jste poznali, jak drogová válka zametla s Kolumbií, tentokrát se přesuneme o pár kiláků dál do Mexika, kde se náboji také moc nešetřilo.

Narcos: Mexiko původně měla být 4. série klasického Narcos. Jak totiž asi dobře víte, po smrti Pabla Escobara se pořešili i gentlemani z Cali, načež se válka proti drogám přesunula o něco blíže k americkým hranicím.

Tvůrci Narcos se však nakonec rozhodli nakopnout 4. sérii pod zbrusu novým názvem. A rozhodně to dává smysl, jsou v ní ostatně zbrusu nové postavy, které se perou a peníze moc ve zbrusu novém prostředí.

Vstříc novým krajinám

První epizody Narcos: Mexiko sledují malé kriminálníčky ze Sinaloy, kterým se povede spojit dohromady ty největší mexické kartely. Tihle odvážlivci začínají na pěstování a pašování marihuany, pak se však objeví kokain, který se pro ně (metafornicky i doslova) stane nepostradatelným denním chlebem.

Hlavním aktérem je tentokrát Félix Gallardo (Diego Luna alias drsný agent Rebelů ze Star Wars: Rogue One), jenž musí přesvědčit nej(h)různější zástupce mexické galérky, aby táhli za jeden provaz. Félix, jemuž se časem začne přezdívat El Padrino (Kmotr!), ale není kopií Escobara – a odlišné podmínky Mexika ilustruje i to, že kdysi začínal jako policista…

Oponenty hlavního antihrdiny opět budou místní policisté a také agenti DEA – ani tady ale mexická válka s drogami nekopíruje příběh Peñi a Murphyho. Kladným hrdinou Narcos: Mexiko je totiž agent Kiki Camarena (Michael Peña alias ukecaný Luis z Ant-Mana), jenž se Félixovu operaci pokusí nastudovat zevnitř jako jeden z obyčejných mexických pracovníků.

Opět samozřejmě platí, že si řadu zdejších příběhů i postav můžete nastudovat na Wikipedii. Proč byste to ale dělali? Seriál si totiž (stejně jako minule) bere to nejzajímavější z historie a dobarvuje to fikcí přesně do té míry, aby z toho byla našlapaná kriminální hitovka.

Narcos: Mexiko má na Prima COOL premiéru v neděli ve 22.55.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný