5. července 2021 00:03

Narcos: Mexiko na Prima COOL: Premiéra 2. série vás čeká už 7. července

V pokračování drsného amerického seriálu o nebezpečných mexických kartelech a ilegálním obchodu s drogami se musí hlavní hrdina vyrovnávat s následky svých zločinů.

Ilegální obchod s drogami v Mexiku kvete. Inteligentní a neústupný drogový baron Félix Gallardo (Diego Luna), který je šéfem ambiciózního kartelu Guadalajara, však musí čelit potížím. Americká protidrogová agentura DEA chce pomstít brutální vraždu jednoho ze svých lidí a úzce spolupracuje s mexickou federální policií. Cílem je zastavit Gallarda i jeho nemilosrdné společníky a zničit kartel jednou provždy.

Jenže vazby pašeráků drog sahají do nejvyšších vrstev společnosti. A jako by to nestačilo, Gallardo musí řešit nejen následky svých zločinů, ale i vzrůstající nespokojenost a rivalitu v řadách vlastní organizace. Kdo uspěje, přežije a zbohatne. Kdo ne, zemře v bolestech…

Pokračování drsného amerického seriálu Narcos: Mexiko přináší deset nových napínavých epizod znovu inspirovaných skutečnými událostmi. Než si je od 7. července (každou středu ve 22:30) vychutnáte na Prima COOL, začtěte se do zajímavostí o populárním seriálu a poznejte jeho nejdůležitější hrdiny!

Zajímavosti:

 • Americký kriminální seriál Narcos: Mexiko měl premiéru v listopadu 2018 na streamovací službě Netflix. Zatím vznikly dvě série a celkem 20 epizod.
 • Druhá série měla premiéru v únoru 2020 a má 10 epizod.
 • Narcos: Mexiko volně vychází ze seriálu Narcos, který se zabývá vzestupem a pádem nechvalně proslulého drogového barona Pabla Escobara.
 • Na ději seriálu Narcos: Mexiko se původně pracovalo v rámci příprav čtvrté řady Narcos. Ale nakonec vznikl úplně nový spřízněný seriál.
 • Seriál Narcos: Mexiko se zaměřuje na ilegální obchod s drogami v Mexiku, zatímco seriál Narcos zachycoval nezákonné obchodování s drogami v Kolumbii.
 • Seriál Narcos: Mexiko popisuje počátky války proti drogám a vznik i vzestup nechvalně proslulého kartelu Guadalajara v 80. letech 20. století.
 • V první sérii Narcos: Mexiko se objevila postava Pabla Escobara, kterého si zahrál Wagner Moura – stejně jako v seriálu Narcos.
 • Ve druhé sérii Narcos: Mexico se objevuje postava nechvalně proslulého drogového barona Joaquína Guzmána, přezdívaného El Chapo neboli Prcek. Hraje ho Alejandro Edda.
 • Ve druhé sérii Narcos: Mexico nechybí ani mexický gangster Amado Carrillo Fuentes, kterého si stejně jako v první řadě a v seriálu Narcos zahrál José Maria Yazpik.
 • Seriál vznikl podle skutečných událostí.
 • Mnoho z událostí a osobností, které se v seriálu objevují, odpovídá skutečnosti. Přesto v některých případech došlo ke zjednodušení, aby byl příběh plynulejší a srozumitelnější. John Clay Walker a Albert Radelat byli skutečně zavražděni, ale předtím byli prokazatelně mučeni. Sofia Conesa, která je v seriálu milenkou Rafaela Caroa, se ve skutečnosti jmenovala Sara Cosia. Vyvraždění rodiny Hectora Luise Palmy na příkaz Miguela Angela Gallardy není potvrzeno – naopak se předpokládá, že vraždu nařídil Benjamín Arellano Félix.
 • V hlavní roli hraje Diego Luna (Star Wars: Rogue One, Star Wars: Andor, Mexická jízda).
 • Na konci října 2020 bylo oznámeno, že se pracuje na třetí sérii, ale Diego Luna už si v ní nezahraje.
 • Carlos Muñoz Porta, který pracoval v produkci seriálu a vyhledával vhodná a zajímavá místa na natáčení, byl 15. září 2017 nalezen zavražděný. Jeho mrtvola, provrtaná několika střelami, ležela v autě odstaveném na prašné cestě nedaleko mexického města Temascalapa. Mluvčí mexického generálního prokurátora uvedl, že k vraždě došlo na odlehlém místě a tím pádem se nepřihlásili žádní svědci, ale vyšetřování bude pokračovat. Nebylo vyloučeno, že vražda má nějakou spojitost s místními drogovými gangy.

Postavy:

Miguel Ángel Félix Gallardo (Diego Luna)Drogový baron a zakladatel mexického kartelu Guadalajara, přezdívaný Šéf všech šéfů nebo Kmotr. Je nebezpečný, nemilosrdný a neústupný. Má smysl pro obchod.

Diego LunaMexický herec, zpěvák, režisér a producent se narodil 29. prosince 1979 v městě Toluca. Zahrál si ve filmech Star Wars: Rogue One, Mexická jízda, Krajina střelců, Milk, Hříšný tanec 2, Kdyby ulice Beale mohla mluvit nebo v seriálech Narcos: Mexico a Star Wars: Andor. Jeho celé rodné jméno je Diego Luna Alexander. Jeho matka Fiona Alexander pocházela z Velké Británie a pracovala jako designérka kostýmů. Jeho otec Alejandro Luna pracoval jako návrhář divadelních, filmových a operních scén. Za to, že se mladý Diego začal zajímat o film a divadlo, vděčí právě otci, který ho bral s sebou do práce a podporoval ho v tom, aby se stal hercem a pokračoval v rodinné tradici. V sedmi letech si zahrál v první divadelní hře a už během dětství se objevil v několika různých telenovelách. Jeho častým spolupracovníkem a kamarádem je herec Gael García Bernal. Znají se už od dětství, protože jejich matky se přátelily. Jeho bývalou manželkou je mexická zpěvačka Camila Sodi, se kterou má syna a dceru.

Rafael „Rafa“ Caro Quintero (Tenoch Huerta)Drogový baron a zakladatel mexického kartelu Guadalajara, který spolupracuje s Félixem Gallardem. Je nebezpečný, nemilosrdný, neústupný, ale také bezstarostný.

Tenoch HuertaMexický herec se narodil 28. ledna 1981 v hlavním městě Mexico City. Zahrál si ve filmech Sin Nombre, Spectre, Běloby nebo v seriálech Narcos: Mexico, Věznice Capadocia a Mozart in the Jungle. Mluví se o tom, že si zahraje padoucha v superhrdinském filmu Black Panther 2. Jeho celé rodné jméno je Tenoch Huerta Mejía.

Ernesto Fonseca Carrillo (Joaquin Cosio)Drogový baron a zakladatel mexického kartelu Guadalajara přezdívaný Don Neto je spoluzakladatelem mexického kartelu Guadalajara. Má bohaté zkušenosti.

Joaquin CosioMexický herec se narodil v roce 1962 ve městě Tepic. Zahrál si ve filmech Sebevražedný oddíl (2021), Quantum of Solace, Rambo: Poslední krev nebo v seriálech Narcos: Mexico, Agresivní virus, Nahoru a dolů, Věznice Capadocia a Gentefied. Jeho celé rodné jméno je Joaquín Cosío Figueroa.

Amado Carrillo Fuentes (José Maria Yazpik)Chytrý a velice ambiciózní pašerák drog je chráněncem Félixe Gallarda. Je sympatický, pohodový a málokdo si někoho znepřátelí.

José Maria YazpikMexický herec se narodil 13. listopadu 1970 v hlavním městě Mexico City. Zahrál si ve filmech Planina v ohni, Prapodivné jaro, Rozkoš v oblacích nebo v seriálech Narcos a Narcos: Mexico. V dětství se přestěhoval s rodinou do Spojených států amerických. Na střední škole se mu příliš nedařilo, ale jeho špatné známky vyvážily dobré sportovní vlohy. Než se zaměřil na herectví, krátce studoval komunikaci a pak práva na dvou různých vysokých školách. S mexickou herečkou Ilianou Foxovou má jednu dceru.

Jaime Kuykendall (Matt Letscher)Ředitel pobočky americké agentury DEA v mexickém městě Guadalajara. Neúnavně pracuje na odkrývání aktivit drogového kartelu.

Matt LetscherAmerický herec, režisér a divadelní autor se narodil 26. června 1970 v michiganském městě Grosse Pointe. Zahrál si ve filmech Zorro: Tajemná tvář, Bohové a generálové, 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází nebo v seriálech Narcos: Mexico, Skandál, Flash, Legenda of Tomorrow a Psychiatr. Jeho celé rodné jméno je Matthew David Letscher. Jeho mladším bratrem je herec Brian Letscher. První profesionální roli získal ve hře zinscenované divadelní společností Purple Rose Theatre, kterou vede úspěšný hollywoodský herec Jeff Daniels. Letscher udělal na Danielse takový dojem, že ho představil režiséru Ronu Maxwellovi a poradil mu, aby se přestěhoval do Los Angeles. Letscher poslechl a rychle našel práci jako herec ve vedlejších rolích různých televizních seriálů. Je ženatý a má dvě děti.

Joaquín „El Chapo“ Guzmán (Alejandro Edda)Člen drogového kartelu Guadalajara je kvůli svému nízkému vzrůstu přezdívaný El Chapo neboli Prcek. Začal od ničeho, ale v hierarchii kartelu se rychle vypracovává stále výše. Má veselou povahu, ale nezná slitování a chová se vyloženě brutálně.

Alejandro EddaMexicko-americký herec se narodil 17. května 1984 ve městě Puebla. Zahrál si v seriálech Narcos: Mexico, Živí mrtví: Počátek konce a The Bridge nebo ve filmu Barry Seal: Nebeský gauner. Studoval na ruské konzervatoři v Mexico City. Po konci studií se přestěhoval za matkou do amerického San Franciska, aby se stal hercem. Kvůli tomu se znovu stěhoval, tentokrát do Los Angeles, kde studoval divadelní a filmovou školu Meisner Acting Studio. Získal americké občanství. Od roku 2009 je ženatý a má dva syny.

Maria Elvira (Fernanda Urrejola)Druhá manželka Félixe Gallarda je atraktivní, ale cítí se zanedbávaná. Přestože původně podporovala manželovu ilegální kariéru, nelíbí se jí, že věnuje svůj čas hlavně kartelu a milenkám.

Fernanda UrrejolaChilská herečka se narodila 24. září 1981 v Santiagu. Zahrála si v seriálu Narcos: Mexico a v několika telenovelách. Její celé rodné jméno je Fernanda Loreto Urrejola Arroyo. Vystudovala herectví. Je rozvedená.

Isabella Bautista (Teresa Ruizová)Přitažlivá prominentní členka vysoce postavené mexické společnosti má pevné vazby na drogové kartely. Je přítelkyní a obchodní společnicí drogového barona Félice Gallarda.

Teresa RuizováMexická herečka se narodila 21. prosince 1988 v městě Santiago Matatián. Zahrála si v seriálech Narcos: Mexico a Květinový dům nebo ve filmu Hranice smrti. Je doživotní členkou organizace profesionálních herců, režisérů a divadelních autorů Actors Studio, kterou vede Al Pacino. Její celé rodné jméno je Teresa Ruiz Lópezová. Vyrůstala v kalifornském Los Angeles ve Spojených státech amerických. Studovala metodické herectví pod vedením hollywoodské hvězdy Martina Landaua.

Pablo Acosta (Gerardo Taracena)Pašerák drog je členem kartelu Guadalajara. Jeho osobní spory ohrožují činnost kartelu. Je nespokojený s tím, jak jeho šéf Félix Gallardo všechno vede.

Gerardo TaracenaMexický herec a tanečník se narodil v roce 1970 v hlavním městě Mexico City. Zahrál si ve filmech Apocalypto, Sin Nombre, Peklo, Muž v ohni nebo v seriálech Narcos: Mexico, Tajný život pana Ávily, Hrdinové od Alama, Věznice Capadocia a Queen of the South. Vystudoval dramatická umění na Mexické národní autonomní univerzitě v Mexico City.

Guillermo González Calderoni (Julio Cesar Cedillo)Velitel mexické federální policie je považován za zkušeného lovce „velkých zvířat“. Vede policejní operaci s cílem zastavil kartel Guadalajara. Získal důvěru amerických kolegů, ale vysloužil si nelibost svých mexických nadřízených, kteří jsou sami na kartel napojení.

Julio Cesar CedilloMexicko-americký herec se narodil v roce 1970 v městě Durango. Zahrál si v seriálech Narcos: Mexiko a Živí mrtví nebo ve filmech Sicario: Nájemný vrah, Kovbojové a vetřelci a Tři pohřby. V dětství se přestěhoval s rodinou do Spojených států amerických. Vyrůstal v texaském městě Fort Worth. Vystudoval herectví na konzervatoři v Dallasu.

Walt Breslin (Scoot McNairy)Agent americké DEA byl převelen do Mexika s úkolem zastavit kartel Guadalajara a pomstít vraždu svého kolegy Enriqua Salazara.

Scoot McNairyAmerický herec se narodil 11. listopadu 1977 v texaském městě Dallas. Zahrál si ve filmech Argo, Zakázaná zóna, Zabít tiše, 12 let v řetězech, Zmizelá, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti nebo v seriálech Narcos: Mexiko, Temný případ, Halt and Catch Fire – PC rebelové a Godless. Jeho celé rodné jméno je John Marcus McNairy. Scoot je zkrácenina přezdívky Scooter, kterou mu dal otec, když mu byly dva roky, protože se klouzal po zadku. V dětství trávil víkendy a prázdniny na rodinném ranči u texaského města Paris. Byla mu diagnostikována dyslexie. Jeho bývalou manželkou je herečka Whitney Able, se kterou začal chodit asi šest měsíců předtím, než si spolu zahráli ve filmu Zakázaná zóna, a se kterou má dvě děti.

Benjamín Arellano Félix (Alfonso Dosal)Člen kartelu Guadalajara, který má na starosti ilegální operace v Tijuaně.

Alfonso DosalMexický herec se narodil 13. března 1985 v hlavním městě Mexico City. Zahrál si v Narcos: Mexiko a Aquí en la Tierra nebo, ve filmu Drobná vada nebo v telenovelách Marina a Para Volver a Amar. Jeho celé rodné jméno je Manuel Alfonso Castro Dosal. Vyrůstal v městě Querétaro, než se s rodinou přestěhoval zpátky do Mexico City. V prosinci 2010 prozradil, že je bisexuální. Od roku 2012 je jeho partnerkou herečka Solana Azulayová, se kterou má dceru a syna.

Premiérová 2. série Narcos: Mexiko dorazí na Prima COOL ve středu 7. července ve 22:30. Nové díly budou následovat vždy s týdenním rozestupem.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný