24. února 2020 00:10

O čem je 3. série drogového hitu Narcos?

Pablo je pryč, kokain zůstává. Do hledáčku seriálu Narcos se naplno dostává slavný kartel Cali.

V neděli ve 22.50 se na COOLu rozjede 3. série Narcos. Po pádu Pabla Escobara v ní převezme trumfy konkurenční kartel Cali, změn se však dočká i hlavní tvář na straně zákona. Na co se tedy můžete těšit? Především na pokračování, které znovu a jinak potvrdí, že je narkoválka vždycky stejná.

Znovu a jinak

Zatímco v prvních dvou sériích Narcos se podstatná část zápletky točila kolem agenta DEA Murphyho, v té poslední bude hrát první housle jeho kolega Javier Peña s tváří Pedra Pascala. Escobar je možná pryč ze scény, drogové kartely ale rozhodně nikoliv. Mocenské vakuum po Medellínském kartelu rychle obsadila jeho konkurence z Cali. A to znamená i návrat narkonásilí!

Bratři Orejuelovi z Cali jsou však mnohem prohnanější, než kdy býval Pablo. Nikoliv nadarmo jim reální kolumbijští policisté říkali "gentlemani z Cali", zatímco Pablovy muže měli pouze za "gangstery". Cesta k jejich usvědčení z narkobyznysu tak bude mnohem náročnější. Mafiáni v Cali si totiž dovedou krýt záda o něco lépe než Pablo.

Hned na začátku série se tak ukáže jejich nový plán zcela opustit obchod s drogami ve snaze přejít do naprosté legality. S miliardami dolarů "na kontě" by to neměl být problém, kartel Cali má však po Escobarově smrti skoro naprostou dominanci na drogovém trhu. Což znamená, že plán Gilberta Orejuely není po chuti úplně všem...

Zároveň tak pokračuje i snaha o navázání nových, ilegálních kontaktů. Americká pobřežní stráž se totiž při lovení pašovaných zásilek kokainu stala příliš efektivní – gentlemani z Cali tak musejí kultivovat novou trasu jdoucí přes Mexiko, na níž je nutné spolupracovat s nebezpečnými místními gangstery.

Cesta k finále

Karty jsou tedy rozdány a bude jen na Peñovi či naopak bratrech Orejuelových, jak s nimi budou hrát. Na straně zákona se nicméně ukáže, že je kartel Cali paradoxně v lecčems zranitelnější, než byl Escobar.

Narkobaroni z Cali se totiž sice snaží všechno dělat s mnohem legálnějším zdáním, je to však jen fazóna. Když si tak Peña došlápne na prominentního bankéře, který pro Cali pere špinavé peníze, začne se calijský domeček z karet pomalu hroutit.

Ne, neprozradíme vám, kdo skončí v poutech/s kulkou v hlavě jako první. Podobně jako v případě Escobara nicméně začne hrozit, že budou zbylí zástupci kartelu "nuceni" eskalovat drogový konflikt do otevřené války.

Kdo zná historii, ten ví, že se narkoválka časem výrazněji přesunula spíš do Mexika. Jestli se tak ale stalo díky legalizaci kartelu Cali, anebo naopak jeho kolapsu, to už musíte zjistit sami!

Hra na kočku a na myš je však i ve 3. sérii Narcos po čertech zajímavá. A platí to tím víc, že opět hutně staví na skutečném příběhu narkomafie v polovině 90. let. Co vás na něm překvapí nejvíc? Určitě to bude nenápadný sekuriťák Jorge Salcedo. Z toho se totiž rychle stala nejoblíbenější postava celého zápolení s kartelem Cali. A nejde proti tomu namítat ani popel!

Premiérová 3. série Narcos začíná na Prima COOL v neděli ve 22.50.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný