21. prosince 2019 20:52

O čem je 2. série drogového hitu Narcos?

Smyčka se utahuje. Co se s Pablem Escobarem bude dít dál?

V neděli ve 20.00 se na COOLu rozjede premiérová 2. série Narcos. Poté, co Pablo přišel o své luxusní vězení a ocitl se na útěku před zákonem, mu jde poprvé skutečně o život. Jak to celé ale dopadne? Inu, aniž bychom spoilerovali, vzhledem k inspiraci Narcos ve skutečném Escobarově příběhu si konec můžete najít na Wikipedii. V seriálovém pojetí je to ale celé přeci jen o něco dramatičtější. Připravili jsme pro vás tedy (relativně nespoileroidní) počtení nikoliv o tom, jak Narcos skončí, ale o tom, jak se k tomu konci zamíří!

Prohraná bitva

Pablo sice utekl zákonu a pořád má pohádkové výdělky svého impéria, musí se však ukrývat. A to stále častěji, jelikož mu jdou vládní síly spolu s agenty Murphym a Peñou čím dál tím drsněji po krku. Slavný narkobaron zatím spřádá plány na další návrat k moci, stejně jako během jeho pobytu La Catedral si však vybírá daň jeho odtržení od rodiny. Vzhledem k tomu, jak Escobarovo impérium produkuje miliony samo od sebe, je navíc pro mnohé jeho podřízené stále větší otázkou, k čemu Pabla vlastně potřebují.

Escobarovy neustále pletky se zákonem se totiž začnou zajídat především jiným narkobaronům. Pablovi konkurenti z kartelu Cali nepotřebují, aby na Kolumbii mířila taková pozornost, sami jsou ostatně daleko nenápadnější. A stejný názor mají i někteří Escobarovi blízcí. Pablo je podle nich primadona, jejíž chování příliš neprospívá tomu zásadnímu - byznysu s drogami.

Různí Pablovi konkurenti proto uzavřenou dočasnou alianci ve snaze jednou provždy se ho zbavit. A přechází k nim i Pablovi lidé, kteří jsou znechuceni jeho chováním, což často vede ke kuriózní situaci vůči policii a agentům Murphymu a Peñovi. Po letech boje s kartely najednou musejí všichni začít s částí kartelů spolupracovat, aby se zbavili, no... jiných kartelů.

Myš zahnaná do kouta

Je navíc další otázkou, jak dlouho bude aliance pokračovat. Ve chvíli, kdy někdo přestane důvěřovat ostatním, je může z fleku zlikvidovat. A některé strany tak jistě budou chtít učinit preventivně, aby získaly navrch. Premiérové sérii Narcos tak vévodí plány v plánech dalších plánů a důvěra je i mezi lidmi bojujícími s Escobarem vzácnější než šafrán. No a Pablo navíc rozhodně nedá svou kůži lacino.

Informace od "spřátelených" narkobaronů každopádně umožní policii objevit mnohé Escobarovy laboratoře a zasáhnout samotnou produkci jeho drogové říše. Pablovi se začíná hroutit jeho samotná drogová produkce a nevezme do zrovna příjemně. Začne totiž cíleně útočit na policii a... jak se to celé vyvrbí se dozvíte v televizi!

Premiérová 2. řada Narcos začíná na Prima COOL v neděli ve 22.00.