4. září 2018 15:30

3 věci, které potřebujete vědět o 9. sérii Námořní vyšetřovací služby L. A.

Pojede se od Koreje až po Mexiko!

Premiérová 9. řada Námořní vyšetřovací služby L. A. je tu! Už ve středu ve 20.15 začíná její první díl s názvem Třetí strana, v němž se bude hrát o možnou zašifrovanou depeši mluvící o raketovém útoku KLDR! Tím však slasti a strasti nových příběhů teprve začínají – vypíchli jsme pro vás (s mírnými spoilery) tři nejdůležitější lákadla nové řady.

3) Hetty na cestách

Hned první díl započne tím, že Hetty odevzdá dokumenty stvrzující její odchod do důchodu a předá pochodeň nové šéfové – ale o té ještě níže. Hetty však namísto cesty do domova důchodců na Floridu plánuje docela jinou formu "odpočinku" – vydá se totiž vstříc Vietnamu, kde bude na pozadí běžných dílů cosi sáhodlouze řešit.

Cíl její zdejší neoficiální mise se vyjasní až v polovině sezony – následují proto logicky mírné spoilery!

Ukáže se především, že Hetty jde po stopách své někdejší jednotky s podobným cílem, jaký měl ve svém druhém filmu John Rambo – totiž dostat své válečné kolegy z éry vietnamské války z věznění. Věci však nejdou zrovna podle plánu a samozřejmě se to celé neobejde bez agentů NCIS, kteří budou v exotickém dobrodružství muset dorazit vysekat Hetty a její dávné parťáky z natropené šlamastiky!

2) Od KLDR po kryptoměny

Jinak se však většina řady nese zejména na vlně tradičních epizodních zápletek, které probírají pokaždé trochu jiný příběh. To však věru neznamená, že bude o zábavu nouze – naopak! Řešit se bude leccos od problémů kolem kryptoměn přes tradiční problémy s mrtvými mariňáky až po úvodní roztržku mezi KLDR a Jižní Koreou, která už už skoro povede k raketové přestřelce!

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že hned několik epizod najednou řeší kosmický program a lety obecně. Skoro jako kdyby nová, Elonem Muskem odpálená éra kosmonautiky znovu oživila zájem zlosynů (a scenáristů) a orbitální zápletky!

Krom běžných epizodních dílů bude tým navíc po několik dílů spolupracovat s ATF alias (ne)slavnou vládní organizací pro kontrolu alkoholu, tabáku a zbraní. Krátká původní kooperace se nakonec protáhne na několik epizod a bude mít spoustu nečekaných důsledků...

1) Kovbojská náhrada za Grangera

Ještě výraznější než Hettina vietnamská anabáze je však linie nové hlavy pomazané, která má čerstvě na starost losangeleské agenty NCIS. Poté, co Grangerův představitel Miguel Ferrer v průběhu 8. řady nečekaně zemřel, scenáristé vepsali k počátku 9. řady do seriálu novou šéfku divize Shay Mosley s tváří afroamerické herečky Nii Long.

Mosley tradičně dorazí do L.A. s tím, že je třeba místní kovboje okamžitě reorganizovat a vše změnit. Nic ale není tak horké, jak se zdá, a mezi hlavními agenty nedojde na výraznou obměnu – jistá míra třenic však samozřejmě zůstává. V závěru řady se však láme chleba, když nová nemesis v podobě překupníka se zbraněmi Spencera Williamse unese Mosleyina syna...

Veteráni Námořní vyšetřovací služby L.A. si jistě vzpomenou, že velmi podobně končila i 8. řada, když byla obdobně unesena Samova žena – a ta situaci nepřežila. Mosley bude ve snaze předejít podobnému konci své rodiny značně ponoukána ohnout pravidla ke svému prospěchu, a to dokonce způsobem, který povede k riskantní misi do Mexika, z níž se nemusí vrátit více lidí, než jen nešťastný synátor!

Jak to celé dopadne, sledujte v premiérových dílech Námořní vyšetřovací služby L. A. už ve středu ve 20.15!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný