19. září 2022 02:02

Námořní vyšetřovací služba L.A. v premiérové 13. sezoně na Prima COOL: Co byste o ní rozhodně měli vědět?

Populární krimiseriál se vrací v čerstvé třinácté sérii, která nabídne několik osvěžujících změn.

Finále 12. sezony šokovalo diváky odchodem dvou veteránů série, kteří sice nepatřili k úplnému jádru týmu, ale rozhodně byli důležitou součástí jednotky. Na obrazovky Prima COOL už od 20. září míří 13. série, jejíchž 22 epizod budeme vysílat postupně vždy od od pondělí do středy od 22 hodin. Námořní vyšetřovací služba L.A. v ní dozná zajímavých změn.

Na začátku nové sezony se bude přeskupovat tým. V závěru té minulé přišel technický operátor Eric Beale (Barrett Foa) s překvapivým oznámením. Své parťačce a partnerce Nell Jones (Renée Felice Smith), která se zabývá analýzou zpravodajských informací, sdělil, že se vynořila lákavá možnost založení centrály jeho začínající technologické firmy v zahraničí.

Navíc jí prozradil, že centrála se bude nacházet v Tokiu a že by u toho měla být po jeho boku i ve vedení společnosti. Nell si ho vyslechla a nakonec souhlasila, když navíc odmítla povýšení na operační velitelku jednotky. Vše skončilo tím, že oba odjeli v jeho novém sporťáku do západu slunce...

Obě postavy byly u NCIS s drobnými přestávkami v podstatě od počátku, konkrétně od konce první, respektive začátku druhé sezony. „Přišlo mi přirozené, nechat je teď jít a dát i hercům možnost si orazit a případně se zapojit do jiných projektů. Jejich postavy každopádně dostaly šťastný a nadějeplný konec,“ vysvětlil shorunner seriálu R. Scott Gemmill a zároveň naznačil, že tak jako mnohokrát v minulosti to neznamená, že jsme Erica a Nell nutně viděli naposledy...

Dva odchody vyváží jeden velký příchod, kterým bude povýšení penzionovaného admirála Hollise Kilbrideho (Gerald McRaney), který se v seriálu objevoval od roku 2014 jako spolupracovník na operacích v utajení. U fanoušků se stal rychle jedním z oblíbenců. „Když máte herce kalibru Geralda McRaneyho, uděláte všechno pro to, abyste ho měli před kamerou co nejčastěji. Jeho povýšení pořádně zatřese se světem Námořní vyšetřovací služby L.A.,“ slíbil Gemmill, který patří mezi dlouholeté fanoušky herce už od dob jeho účinkování v seriálech Simon & Simon nebo Major Dad.

Změny v týmu jsou podle Gemmila jedním ze způsobů, jak si seriál udržuje zdravou porci překvapení a nepředvídatelnosti. „Chceme vše udržet svěží a upřímné,“ zdůraznil Gemmil s tím, že třináctá sezona rozhodně není chudá na zajímavé zvraty.

Premiérové díly 13. sezony Námořní vyšetřovací služby L.A. můžete sledovat od 20. září vždy od pondělí do středy od 22 hodin pouze na Prima COOL!

O seriálu:

 • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. vznikl jako spin-off (spřízněný seriál) původní Námořní vyšetřovací služby. Námořní vyšetřovací služba je zároveň spin-offem televizního hitu JAG.
 • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. se odehrává ve stejném světě jako seriály JAG, Námořní vyšetřovací služba, Námořní vyšetřovací služba: New Orleans, Havaj 5-0 a Tým Škorpion. Různí hrdinové jednotlivých seriálů se už několikrát vzájemně setkali a spolupracovali na případech.
 • Hrdinové Námořní vyšetřovací služby L. A. se poprvé objevili ve dvou posledních epizodách šesté řady Námořní vyšetřovací služby.
 • Námořní vyšetřovací služba L. A. se vysílá od roku 2009. Zatím postupně vzniklo 302 epizod.
 • Uvažovalo se o vzniku dalšího spin-offu s názvem Námořní vyšetřovací služba: Red o týmu zvláštních agentů, kteří cestují za případy po celých Spojených státech. Jeho hlavním hrdinou měl být agent Dave Flynn, kterého by si zahrál Scott Grimes. Na nový seriál nakonec nedošlo, ale Scott Grames se znovu objevil v roli agenta Flynna v osmé řadě Námořní vyšetřovací služby L. A.
 • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. vymyslel Shane Brennan, který předtím pracoval jako producent seriálů Námořní vyšetřovací služba a Kriminálka Miami.
 • Shane Brennan původně vymyslel postavu G. Callena jako hlavního hrdinu úplně jiného, nikdy nerealizovaného špionážního seriálu o statečném agentovi CIA.
 • Brennan uvažoval o tom, že do role G. Callena obsadí herce Paula Walkera, který se proslavil díky veleúspěšné filmové sérii Rychle a zběsile.
 • Námořní vyšetřovací služba L. A. se inspirovala legendárním seriálem Miami Vice.
 • Kdykoliv je to možné, LL Cool J (v roli Sama Hanny) odmítá, aby ho zastupoval kaskadér. Chce, aby bylo vidět, že dává do role všechno, a diváci tak získali opravdový zážitek.
 • V seriálu se pravidelně objevovala francouzská herecká hvězda Christopher Lambert (Highlander, Tarzan, Mortal Kombat: Boj na život a na smrt) v roli sériového vraha a geniálního zločince Marcela Janviera, který byl úhlavním nepřítelem hlavního hrdiny G. Callena.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný