24. srpna 2018 14:40

Příprava na 9. sérii Námořní vyšetřovací služby L. A.: Co se stalo minule?

V minulých dílech NCIS LA jste viděli...

Ve středu 5. září na Prima COOL startuje premiérová 9. řada Námořní vyšetřovací služby L. A. Že máte po krvavém finále 8. řady tak trochu amnézii ohledně toho, co se stalo minule? Není problém! Přinášíme rychlý recap všeho dobrého i zlého, co se událo v předešlé sezoně.

Počátek 8. řady se nesl zejména v duchu příchodu nového hlavouna Corbina Duggana, který chtěl přeorganizovat celou losangeleskou pobočku NCIS. Krátce poté začíná brutální dvoudíl zasazený do Sýrie – zdejší mise se krutě nevyvede a Kensi na čas skončí na hranici smrti ve špitále.

Nic nezjednodušuje ani skutečnost, že tým musí pracovat zčásti za zády Duggana, protože jsou interní třenice uvnitř NCIS najednou stejně nebezpečné jako projektily teroristů! Jak už to chodí, situace nakonec není tak žhavá a sezona se může rozjet na plné obrátky bez smrti mezi hlavními postavami, takové štěstí ale nevydrží až do konce.

Množina epizodních zápletek se jinak zabývá tradičně vším možným od čínských Triád po vraždící žraloky. Zmínit je třeba i smutný odchod Owena Grangera – ten se v polovině 8. řady zničeno nic vypaří a již se nevrátí. Jeho představitel Miguel Ferrer totiž během natáčení série nečekaně zemřel a filmaři mu věnovali poslední epizodu in memoriam. Finále sezony se nicméně nese ve znamená pomsty!

Extrémisté totiž unesou Samovu ženu Michelle a požadují jediné – propuštění maniakálního teroristy Tahira Khaleda, odvěké Samovy nemesis! V tomhle článku asi nebude asi spoilerováním, pokud prozradíme, že Michelle, stálice seriálu po řadu posledních let, svůj únos nepřežije...

Ve zcela posledním díle sezony se tak Sam vydává na cestu spravedlivé odpaty všem, kteří mají na rukou její krev. Před smrtí Michelle byl Tahir Khalid skutečně propuštěn a nyní plánuje zahájit novou kampaň teroru. Sam mu to však v posledním okamžiku spočítá, když na dálku způsobí odpálení jeho sebevražedné vesty.

Přesto finále nekončí jenom na vlně deprese, události kolem smrti Michelle totiž přimějí Kensi ke kreativní žádosti o Deeksovu ruku. Jak už to v podobných příbězích chodí, něco končí, něco nového začíná. 9. řada se tak ponese na vlně truchlení i nových začátků.

Bez Grangera u kormidla se například Hetty rozhodne odejít "do důchodu", což však v jejím pojetí rozhodně neznamená hraní šachu a popíjení drinků. Na obzoru tak naši partu čeká 24 nových, pořádně zapeklitých případů...

Premiérová 9. řada Námořní vyšetřovací služby L. A. začíná na Prima COOL ve středu 5. září ve 20.15.

Sdílejte článek
Štítky smrt Sýrie finále Námořní vyšetřovací služba Prima Cool Námořní vyšetřovací služba L.A. Námořní vyšetřovací služba L. A. Naval Criminal Investigative Service Miguel Ferrer

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný