5. dubna 2016 17:30

Na Prima Comedy Central začíná v úterý večer 19. série Městečka South Park!

Nový díl uvidíte každé úterý ve 22.30.

Pozor, čistá anarchie! Osmiletí školáci Stanley, Kyle, Eric a Kenny chtějí žít po svém a bojí se jich celé Colorado!

Městečko South Park je netradiční animovaný seriál o čtyřech klucích z malého coloradského městečka, kteří vidí „dospělácký“ svět ze své (dalo by se říct přímočaré až naivní) perspektivy. Už první díly si získaly pozornost diváků, protože byly na svou dobu netradičně vulgární a politicky nekorektní.

Autoři poukazují na společenské problémy, na absurditu současného světa, reagují na aktuální události a často si utahují z celebrit. Téměř žádné téma pro tvůrce South Parku není tabu, občas si dělají legraci i sami ze sebe.

Politická nekorektnost má slovo

V už devatenácté řadě se hlásí ke slovu politická nekorektnost, která je poprvé tématem všech desíti epizod a bere si na paškál největší témata současnosti. Ať už to je téma uprchlíků, či kandidatury Donalda Trumpa na post amerického prezidenta. Anebo nemístné žertování na účet transsexuálů.

Nové díly na sebe volně navazují a hned v prvním se představuje úplně nová postava – ředitel základky v South Parku. Je to právě on, kdo přinutí bandu čelit vlastní minulosti, když kluci nečekaně zjistí, že mají pochopení pro Caithlyn Jennerovou, jež je bývalým mužem „předělaným“ na ženu. Caitlyn Jenner je americká televizní celebrita, která v roce 2015 podstoupila operativní změnu pohlaví. Před změnou pohlaví se Jenner věnoval atletice a na Letních olympijských hrách 1976 v Montrealu zvítězil v desetiboji. Jeho dětmi jsou další americké celebritky Kylie Jenner a Kendall Jenner, jejichž matkou je Kris Jenner, matka proslulých sester Kardashianových.

V dalších epizodách se bude probírat ožehavé uprchlické téma, kdy bude humor černější než kuchař ve školní jídelně! Mr. Garrison rozhodne postavit zeď proti ilegálním imigrantům z Kanady, Kenny dostane práci, Cartman se považuje za vrchního kritika restaurací, načež se kvůli svému tělu stane nejnovější obětí šikany, celou základku zasáhne novinka o romantickém vztahu mezi Tweekem a Craigem, občané městečka se rozhodnou, že už nepotřebují policii, a Kyle se vykašle na kamarádství se Stanem.

Všechno je teď rychlejší

Tvůrci seriálu Trey Parker a Matt Stone se rozhodli v každém novém dílu zaměřit na konkrétní téma nebo problém. Devatenáctá série Městečka South Park díky tomu získala novou energii. Seriál má už dlouhá léta pověst, že dokáže urychleně reagovat na cokoliv, co se stane ve společnosti, politice i kultuře.

Jenže v době sociálních médií a milionů aktivních uživatelů s vlastními poznámkami je to čím dál těžší. „Všechno je teď rychlejší,“ přiznává Parker. Není náhodou, že předchozí osmnáctá řada probrala vše o nových technologiích od youtuberů až po Silicon Valley.

„Každou novou sérii jsme vždycky brali, jako kdyby se nějaká rocková skupina dala znovu dohromady a vrátila se do studia zjistit, co z toho vyleze,“ říká Parker. Ale situace se skutečně změnila. Parker a Stone už nejsou největšími provokatéry na udělování prestižních cen. Místo toho sami získali „divadelního Oscara“, cenu Tony, za drzý komediální muzikál o náboženské sektě The Book of Mormon (Kniha mormonů). Když South Park začínal, nejpopulárnějšímu youtuberovi PewDiePie bylo teprve sedm let.

Rozebrané a směšné Městečko

„Na začátku jsem se cítil jako Stan a Matt zase jako Kyle. Cartman byl zosobněním démonického hlasu v mé hlavě. To byli hrdinové, ke kterým jsme měli nejblíže,“ říká Parker. S přibývajícími epizodami se v Městečku South Park začal čím dál víc objevovat Stanův otec Randy. „Najednou se z toho stal Randyho seriál,“ směje se Parker. „Trochu jsme ubrali. V devatenácté řadě čekejte víc Stanova dědy.“ To nemyslí vážně...

Městečko South Park má stále co nabídnout. Pro určitou věkovou skupinu (i některé diváky mimo ni) pořád platí, že ani to nejdůležitější téma nemá váhu, dokud ho neprobrali, nerozebrali a nezesměšnili obyvatelé South Parku. Kdo chce vědět, která bije, nesmí si nechat Městečko South Park ujít. A to každé úterý ve 22.30 na Prima Comedy Central!

Celebrity v 19. řadě seriálu:

Caitlyn Jenner – objeví se hned ve třech epizodách

Barack Obama – účinkuje ve dvou dílech

Tom Brady

Donald Trump

Jimmy Fallon

Steven Seagal

Gigi Hadid

Hillary Clinton

Bill Cosby

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný